Rusza XVII Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia – emocje w Zalasewie

Szesnastu uczestników mistrzostw świata w siatkówce z ośmiu – dziś w Zalasewie rusza XVII Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia – impreza upamiętniająca zmarłego reprezentanta Polski.

Już po raz czwarty z rzędu Memoriał Arkadiusza Gołasia odbędzie się w hali Szkoły Podstawowej nr 2 w Zalasewie. Tradycyjnie rozpoczną się one od warsztatów dla dzieci z powiatu poznańskiego (już w piątek). Weźmie w nich udział około 150 uczestników. Swoją pasją do sportu zarażać będą brązowi medaliści Plus Ligi – Aluron CMC Warta Zawiercie. Po wspólnej grze młodzież będzie miała okazję na wspólne zdjęcie i autograf od siatkarzy.

Sportowa część rywalizacji rozpocznie się w sobotę. Tytułu wywalczonego w ubiegłym roku bronić będzie Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, która w ubiegłym sezonie wygrała Ligę Mistrzów, Puchar Polski i Plus Ligę. W pierwszym meczu półfinałowym zmierzą się z ukraińskim Barkom Każany Lwów, który tydzień później zadebiutuje w polskiej lidze. – To dla nas prawdziwy zaszczyt móc ponownie gościć najlepszych siatkarzy świata – mówi burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz Marian Szkudlarek. – Myślę, że miejscowi kibice ze szczególną radością powitają wicemistrzów świata – Aleksandra Śliwkę, Łukasza Kaczmarka, Marcina Janusza i Bartosza Kwolka – dodaje. Mecz ten zaplanowano na godzinę 14:45, bezpośrednio po nim odbędzie się ceremonia otwarcia imprezy.

Drugi półfinał zaplanowano na godzinę 17:30. Zmierzą się w nim Aluron CMC Warta Zawiercie i Berlin Recycling Volleys. Obie te ekipy spotkają się w jednej grupie tegorocznych rozgrywek Ligi Mistrzów. Kibice zgromadzeni na trybunach w Zalasewie będą mieli niepowtarzalną okazję poczuć przedsmak emocji na najwyższym międzynarodowym poziomie. Zwycięzcy meczów półfinałowych zmierzą się w niedzielę o 17:30 w meczu decydującym o tegorocznym tytule. Nieco wcześniej – o 14:45 – przegrani z sobotnich spotkań zagrają o trzecie miejsce.

To nie koniec atrakcji, jakie organizatorzy przewidzieli dla kibiców. Będą oni mieli okazję sfotografować się z trofeum wywalczonym przez reprezentację Polski na zakończonych dwa tygodnie temu mistrzostwach świata oraz z pucharem za zwycięstwo w Lidze Mistrzów, zdobytym przez Grupę Azoty ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. A także wziąć udział w aukcjach charytatywnych, w których wylicytować będzie można niepowtarzalne pamiątki z autografami swoich ulubionych sportowców. W ten sposób będzie można stać się właścicielem między innymi koszulek Leona, Wojtaszka, Łomacza, Wrony i Fornala lub piłki z podpisami reprezentacji Polski z certyfikatem autentyczności. – W sprzedaży są jeszcze dostępne ostatnie wejściówki na imprezę – mówi Anna Sumelka, założycielka Fundacji Memoriału Arkadiusza Gołasia. – Zapraszam serdecznie na trybuny, wspólnie uczcijmy pamięć o Arku – dodaje organizatorka imprezy. Można je nabyć na stronie  https://ticketos.pl/event/4650/xvii-agrobex-memorial-arkadiusza-golasia. Impreza odbywa się przy wsparciu Samorządu Województwa Wielkopolskiego oraz Powiatu Poznańskiego.

 

Harmonogram imprezy:

Sobota, 24.09.2022:

13:00 Otwarcie hali

14:45 Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Barkom Każany Lwów

Po pierwszym meczu ceremonia otwarcia

17:30 Aluron CMC Warta Zawiercie – Berlin Recycling Volleys

 

Niedziela, 25.09.2022:

13:00 Otwarcie hali

14:45 Mecz o 3 miejsce

Po pierwszym meczu podziękowanie dla drużyn z 3 i 4 miejsca

17:30 Finał

Po drugim meczu ceremonia zakończenia

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Rusza XVII Agrobex Memoriał
Rusza XVII Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia – emocje w Zalasewie. Fot. P. Rychter.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *