Moc atrakcji podczas Festynu Rodzinnego w Paczkowie – dużo się działo!

Słoneczna pogoda, moc atrakcji i chęć spotkania się spowodowała, że paczkowianie licznie przybyli w minioną sobotę na teren Świetlicy Wiejskiej i Boiska Szkolnego, gdzie odbywała się kolejna edycja Festynu Rodzinnego.

Dla najmłodszych mieszkańców jak zawsze najważniejsze były dmuchane zjeżdżalnie, zamki czy eurobungee. Dorośli mogli zaznajomić się z działalnością Schroniska dla Zwierząt ze Skałowa czy swarzędzkiej Szlachetnej Paczki. Na festyn przybyła jednostka OSP Swarzędz i Komendant Straży Miejskiej, który osobiście znakował rowery tzw. syntetycznym DNA, które pomaga w ewentualnym odnalezieniu skradzionego jednośladu.

Podczas festynu każdy mógł nakarmić i przytulić alpaki, wziąć udział w konkursie z wiedzy kynologicznej czy turnieju szachowym. Do dyspozycji dzieci było stanowisko MaxiFun, gdzie każda buźka została pięknie pomalowana, stanowisko LeaderSchool, które prezentowała robota wspomagającego naukę języków obcych.
Takie spotkania to dobra okazja, aby poruszyć ważne kwestie dla życia w sołectwie stąd też Mobilny Punkt do Głosowania w Budżecie Obywatelskim cieszył się niemałym zainteresowaniem.

Na Festyn przybył Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz Marian Szkudlarek, który przygotował upominki dla najmłodszych uczestników. Festyn został zorganizowany ze środków Funduszu Sołeckiego, a także dzięki wsparciu paczkowskich firm za co serdecznie dziękujemy.

Więcej fotografii z wydarzenia można znaleźć na stronie Paczkowo.com.

Jacek Bura
Fot. na górze strony Kuba Perlicjan

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Moc atrakcji podczas Festynu Rodzinnego
Moc atrakcji podczas Festynu Rodzinnego w Paczkowie – dużo się działo!. Fot. Katarzyna Lada-Palczewska

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *