OSP ze Swarzędza i Pobiedzisk otrzymały specjalistyczny sprzęt ochronny

Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP) ze Swarzędza i Pobiedzisk właśnie otrzymały sprzęt ochronny. Podarowała im go fabryka opon Bridgestone Poznań. 

Praca strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej jest wyzwaniem niezwykle trudnym i odpowiedzialnym. Codziennie stają w obronie życia i zdrowia, często ryzykując swoim własnym. Dzięki restrukturyzacji zakładowej służby ratunkowej, fabryka opon Bridgestone Poznań mogła wesprzeć ich w tych wysiłkach,  przekazując sprzęt dwóm jednostkom funkcjonującym w jej najbliższej okolicy

Na ręce przedstawicieli OSP ze Swarzędza i Pobiedzisk przekazanych zostało wczoraj 30 zestawów odzieży ochronnej, na którą składają się ubrania bojowe i hełmy. Pozwolą one jeszcze lepiej zabezpieczać strażaków podczas codziennych obowiązków niesienia pomocy innym.

– Chcemy podziękować za przekazany nam sprzęt, który dobrze wpisuje się w nasze potrzeby. Sytuacja, z jaką się mierzymy, zwłaszcza w kontekście suszy w Polsce oraz pandemii, gdy wspieramy służby medyczne i mundurowe, nie jest łatwa. Każde wsparcie, szczególnie teraz, jest dla nas na wagę złota – mówi Naczelnik Łukasz Brodowiak z OSP Swarzędz.

Przekazując elementy odzieży ochronnej, jako Pracownicy i Zarząd Fabryki Bridgestone Poznań, chcemy symbolicznie podziękować strażakom i wyrazić największe uznanie za ich oddanie i poświęcenie w tym szczególnie trudnym czasie – komentuje Roman Staszewski, Dyrektor Fabryki Bridgestone Poznań.

To nie jedyna akcja pomocy, w jaką w tym trudnym czasie zaangażowali się pracownicy tej poznańskiej fabryki. W ostatnich tygodniach, we współpracy z inicjatywą społeczną „Poznań, tu Wiara Pomaga!”, zorganizowane zostały dwie zbiórki. W ich efekcie do potrzebujących szpitali w Poznaniu trafiły specjalistyczne materace, żywność, napoje i suplementy diety oraz środki ochrony osobistej – maseczki i płyny dezynfekujące.

OSP ze Swarzędza i Pobiedzisk otrzymały sprzęt ochronny – więcej informacji na www.bridgestone-poznan.pl.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic – TUTAJ.

 

OSP Swarzędza otrzymały sprzęt

OSP Swarzędza otrzymały sprzęt

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.