Niska frekwencja w swarzędzkich podstawówkach – i wcale to nie dziwi!

Od dzisiaj rodzice uczniów klas 1-3 mogą przyprowadzać dzieci do szkół, ale jak się okazało jest bardzo niska frekwencja w swarzędzkich podstawówkach.

Jak już informowaliśmy wcześniej, od dzisiaj, 25 maja, rodzice uczniów klas 1-3 szkół podstawowych mogą posyłać dzieci do szkoły. Odbywają się tam zajęcia opiekuńcze z elementami dydaktyki. Swarzędzki ratusz był zobowiązany do przygotowania szkół na przyjęcie dzieci pod względem sanitarnym. W tym celu przeprowadzał też sondaż wśród rodziców, by stwierdzić ilu zdecyduje się posłać swoje pociechy do szkół. Wynikało z niego, że nie ma wielu chętnych.

Poniedziałek 25 maja, zweryfikował te informacje. Dzisiaj Urząd Miasta i Gminy opublikował bardzo ciekawą informację pokazującą ilu uczniów zameldowało się w szkołach. Wynika z niej, że frekwencja w swarzędzkich podstawówkach jest naprawdę niska. Łącznie do szkół przyszło 44 uczniów. I nie ma się czemu dziwić, że rodzice obawiają się o zdrowie swoich pociech. Ponadto, nie są prowadzone pełne zajęcia o charakterze edukacyjnym. A dzieci przyprowadzone do szkół, czy przedszkoli są dziećmi rodziców zmuszonych, do przekazania swoich pociech pod opiekę, z uwagi na choćby sytuację zawodową. Do miejskich przedszkoli przyszło natomiast 58 dzieci.

Szczegóły można znaleźć w tabeli opublikowanej przez UMiG – tutaj.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic – TUTAJ.

Niska frekwencja w swarzędzkich podstawówkach

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *