Powstanie wschodnia obwodnica Swarzędza – ponad 2 km długości

Została wydana decyzja o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej – powstanie wschodnia obwodnica Swarzędza. Nowa droga ma połączyć Rabowice z Jasinem.

Jak podaje kierownik Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta i Gminy Swarzędz, Bartłomiej Majchrzak, w rozmowie z Radiem Wielkopolska, wschodnia obwodnica Swarzędza połączy ul. Średzką w Rabowicach i ul. Rabowicką w Jasinie. Na drodze, która będzie miała ponad 2 km długości powstaną 4 ronda: przy tzw. Izabelinie czyli w ul. Średzkiej, przy ul. Olszynowej, przy ul. Bliskiej oraz na skrzyżowaniu ul. Rabowickiej, na wprost wiaduktu kolejowego (kolorowy most).

Inwestycja będzie realizowana przez gminę Swarzędz i Powiat Poznański. Projekt budowlany jest zatwierdzony, wydana została prawomocna decyzja o zezwoleniu realizacji inwestycji drogowej. Jeszcze w październiku dokumentacja wykonawcza miała być przekazana do Zarządu Dróg Powiatowych w Poznaniu, który w imieniu Starosty Poznańskiego tę realizację ma prowadzić.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Powstanie wschodnia obwodnica Swarzędza
Powstanie wschodnia obwodnica Swarzędza – ponad 2 km długości. Grafika: Radio Wielkopolska, fot. Google Maps.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

One thought on “Powstanie wschodnia obwodnica Swarzędza – ponad 2 km długości

  • 11 listopada 2022 at 15:28
    Permalink

    To świetna informacja dla kierowców korzystających z dróg w tym rejonie. Na pewno zmniejszy to korki, które potrafią być straszne.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *