Niszczył samochody w Swarzędzu, uszkodził 19 pojazdów

W nocy z soboty na niedzielę (16-17 marca 2024) mężczyzna niszczył samochody na ulicy Kaczorowskiego w Swarzędzu. Uszkodził 19 pojazdów. Swarzędzkie policjantki zatrzymały go.

W nocy z 16 na 17 marca 2024 23-letni mężczyzna dewastował zaparkowane samochody przy ulicy Kaczorowskiego w Swarzędzu. Do Komisariatu Policji w Swarzędzu dotarło zgłoszenie w tej sprawie. Dyspozytor natychmiast skierował patrol policji na miejsce zdarzenia.

Pod wskazanym adresem, pomiędzy zaparkowanymi pojazdami policjantki zauważyły mężczyznę trzymającego drewnianą pałkę. Mężczyzna, gdy zauważył funkcjonariuszki momentalnie ruszył w ich stronę. Napastnik nie reagował na wydawane polecenia. Jedna z funkcjonariuszek oddała strzał ostrzegawczy w bezpiecznym kierunku. Na to agresor zareagował ucieczką. Po krótkim pościgu policjantkom udało się zatrzymać mężczyznę.

Jak się okazało 23-latek, zamieszały w województwie kujawsko-pomorskim, jest poszukiwany listem gończym – miał odbyć karę niemal 2 lat pozbawienia wolności.

Policja prowadzi teraz prowadzi działania mające na celu określenie wartości poniesionych strat przez właścicieli uszkodzonych pojazdów. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Prokuratura postawi mu przedstawiony zarzut uszkodzenia mienia.

Więcej aktualności ze Swarzędza i okolic znajdziecie TUTAJ.

Niszczył samochody w Swarzędzu
Niszczył samochody w Swarzędzu, uszkodził 19 pojazdów. Fot. KMP w Poznaniu.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *