Armata w przedszkolu i Wlkp. ABC – działo się w Misiu Uszatku

W Przedszkolu nr 2 imienia Misia Uszatka w Swarzędzu stanęła prawdziwa armata! Z wizytą do najmłodszych przyszli Bracia Kurkowi.

W ramach współpracy z rodzicami i realizacji projektu „Rodzic – Ekspertem” 12 marca 2024  roku w Przedszkolu nr 2 im. Misia Uszatka gościliśmy tatę Krysi i tatę Lilki, członków Bractwa Kurkowego w Swarzędzu. Opowieści o historii Bractwa, prezentację strojów i akcesoriów np. armaty wzbudziły we wszystkich grupach wiekowych, naszych milusińskich, zainteresowanie. Dziękujemy rodzicom z grupy 6-latki za wizytę w naszym przedszkolu.

Natomiast w środę 13 marca 2024 w Przedszkolu „Miś Uszatek” odbyła się kolejna edycja gminnego konkursu regionalnego „Wielkopolskie ABC”. Wzięły w nim udział dzieci z sześciu przedszkoli. Wszystkie zespoły wykonały zadania i zaprezentowały wielkanocne tradycje z pięknymi rekwizytami i humorem.

Dzieci z przedszkola gospodarzy  wspaniale wykonały tańce regionalne, za które otrzymały od gości gromkie brawa. Gratulujemy rodzicom utalentowanych dzieci, możemy być dumni z naszych wychowanków. Koordynator projektu jest Greta Stachowiak.

Anna Sierschuła

Więcej aktualności ze Swarzędza i okolic znajdziecie TUTAJ.

Armata w przedszkolu
Armata w przedszkolu i Wlkp. ABC – działo się w Misiu Uszatku
Armata w przedszkolu
Działo się w Misiu Uszatku

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *