Zmarł Henryk Brodziszewski

24 maja 2020 r. zmarł Henryk Brodziszewski – radny, Przewodniczący Komisji Kultury i Sportu Rady Miejskiej w Swarzędzu w latach 2002-2006, wieloletni prezesa chóru „Akord”.

Pan Henryk Brodziszewski pracował w Fabryce Mebli w Swarzędzu jako stolarz. Później otworzył swój własny zakład stolarski. Wykształcił wielu uczniów w zawodzie stolarskim.

Pasjonował się sportem – uprawiał zapasy, w których zdobył trzy razy tytuł mistrza Warszawy, trzy razy tytuł mistrza Wojska Polskiego, sześć razy tytuł drużynowego mistrza Polski i dwa razy tytuł wicemistrza Polski.

Jego wielką pasą był również śpiew. Po zakończeniu II wojny światowej śpiewał w Chórze im. Dembińskiego oraz w chórze św. Cecylii przy kościele św. Marcina w Swarzędzu.  W 1958 r. wstąpił do Chóru Mistrzów Stolarskich, w którym przez 25 lat pełnił społecznie funkcję wiceprezesa i przez następne 15 lat funkcję prezesa chóru. Rozpoczynając współpracę z Chórem „Concordia” z Ronnenbergu przyczynił się do nawiązania partnerskich stosunków między Ronnenbergiem a Swarzędzem.

Za swoją działalność społeczną i zawodową Pan Henryk Brodziszewski otrzymał wiele wyróżnień: Honorowy Obywatel Miasta Poznania, Zasłużony Działacz Kultury, Zasłużony w Rozwoju Rzemiosła, Złota Odznaka Polskiego Związku Zapaśniczego, Brązowa Odznaka Polskiego Związku Piłki Nożnej, Odznaka Honorowa Zasłużony dla Kultury Polskiej, Zasłużony dla miasta i gminy Swarzędz.

Pogrzeb Pana Henryka Brodziszewskiego odbędzie się 27.05.2020 r. o godz. 11  na cmentarzu przy kościele p.w. św. Marcina Biskupa w Swarzędzu.

Rodzinie i bliskim składamy głębokie wyrazy współczucia.

Zmarł Henryk Brodziszewski

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *