Burmistrz Swarzędza Marian Szkudlarek z absolutorium

Burmistrz Swarzędza Marian Szkudlarek podczas sesji Rady Miejskiej 2 czerwca 2020 r. uzyskał absolutorium za rok 2019.

Specjalna sesja Rady Miejskiej odbywała się w swarzędzkiej sali koncertowej w Zalasewie (w Szkole Podstawowej nr 2) z zachowaniem zasad sanitarnych i utrzymania odpowiedniego dystansu. Jednym z elementów sesji było przedstawienie Raportu o stanie Gminy Swarzędz za rok 2019. O Raporcie pisaliśmy na naszym portalu już wcześniej (kliknij, by przeczytać). Po prezentacji odbyła się debata, w której mieli prawo wziąć udział wszyscy zainteresowani. Następnie odbyło się głosowanie nad udzieleniem Burmistrzowi Miasta i Gminy Swarzędz wotum zaufania. Radni zagłosowali podjęli uchwałę: 19 głosów za, 2 wstrzymujące się (na 21 radnych Rady Miejskiej).

Dalszym krokiem było zaprezentowanie sprawozdania z wykonania budżetu Miasta i Gminy za rok 2019. Następnie komisje Rady Miejskiej przedstawiły swoje opinie. Po wszystkim nastąpiło głosowanie. Radni podjęli uchwałę o udzieleniu Burmistrzowi Miasta i Gminy Swarzędz absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2019 rok.

Z naszej strony gratulujemy burmistrzowi Szkudlarkowi uzyskania absolutorium i życzymy, by w przyszłych latach również nie było z tym problemu.

Sesję można było śledzić w tym miejscu lub na platformie youtube:

Burmistrz Swarzędza Marian Szkudlarek z absolutorium, natomiast inne aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

burmistrz swarzędza szkudlarek absolutorium

burmistrz swarzędza szkudlarek absolutorium

burmistrz swarzędza szkudlarek absolutorium

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *