Koronawirus: Swarzędz – 35 osób ma kwarantanne

Koronawirus i Swarzędz: Zwiększyła się liczba osób poddanych kwarantannie domowej. Na razie brak stwierdzonych zachorowań w gminie. 

Jak podał Urząd Miasta i Gminy w Swarzędzu, do 35 wzrosła liczba osób, które są poddane kwarantannie domowej. Dotyczy to około 20 adresów na terenie gminy. Jest to normalna procedura związana z obowiązkiem izolacji dla przybywających zza granicy. Poddanie się kwarantannie nie świadczy o zarażeniu koronawirusem. Jest to środek zapobiegawczy. Co wiecej, 4 osoby zakończyły obowiązkową kwarantanne. Nie stwierdzono u nich objawów koronawairusa.

Ponadto, w czwartkowy poranek (19 marca), nie stwierdzono żadnych przypadków zachorowań. Nasza gmina pozostaje zatem nadal nietknięta przez zagrożenie jakim jest koronawirus.

18 marca Urząd podjął także decyzję o wstrzymaniu sprzedaży na terenie otwartym Bazaru Swarzędzkiego, ul. Zamkowa w Swarzędzu. Zakaz ten obowiązuje do odwołania. Nie dotyczy on natomiast obiektów o infrastrukturze zamkniętej, czyli budynków na targowiskach. Decyzja o funkcjonowaniu takich punktów w hali Bazaru Swarzędzkiego pozostawia się ich najemcom.

Więcej o dotychczasowych zmaganiach Swarzędza z koronawirusem przeczytasz tutaj.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *