CK Zamek zaprasza do zwiedzania on-line

Centrum Kultury ZAMEK z bogatą ofertą dla zwiedzających z domu (on-line).

Koronawirus sprawia, że wielu z nas, jeśli tylko nie musi wychodzić, decyduje się zostać w domu. Wszędzie widać zachęty, by niepotrzebnie nie narażać siebie i innych i ograniczać kontakt bezpośredni z ludźmi. Co zatem robić, jeśli remont już skończony, na Netflixie już się wszystko widziało, a do tego ma się wrażenie, że dotarło się do końca internetu? Może zatem skorzystać z oferty CK ZAMEK na zwiedzanie on-line.

Nie zdążyłeś zobaczyć wystawy „Nieznany Impresjonizm: Manet, Pissarro i im współcześni”? A może chcesz jeszcze raz przeżyć zwiedzanie ekspozycji „Frida Kahlo i Diego Rivera. Polski kontekst”? Teraz w domowym zaciszu można skorzystać z multimedialnych zbiorów CK ZAMEK. Zamkowy You Tube pełen jest rejestracji debat i spotkań m.in. z Festiwalu Fabuły i Poznania Poetów. Na kanał CK ZAMEK trafiła właśnie nowość: filmowa wycieczka po wystawie „Nieznany Impresjonizm: Manet, Pissarro i im współcześni”. Polecamy także blog zamekczyta.pl, na którym można znaleźć relacje ze spotkań literackich i rozmowy z autorami, którzy odwiedzili Zamek. Zamawiamy nowe teksty, szczególnie u autorów, których spotkania odwołaliśmy!

Ponadto profil Facebook Kina Pałacowego, po uzyskaniu zgód od twórców, będzie udostępniać filmy nagrodzone na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych OFF CINEMA.

Natomiast Centrum Praktyk Edukacyjnych planuje na swoim profilu udostępniać darmowe narzędzia do prowadzenia edukacji zdalnej. Jak wiemy, nauczycielki, edukatorzy, wykładowcy akademiccy stoją teraz przed dużym wyzwaniem prowadzenia działalności dydaktycznej on-line.

Wszystkie propozycje ZAMKU on-line znajdziecie tutaj.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *