Przyjaźń bez Granic: warsztaty inkluzji dla dzieci SP2 w Swarzędzu

Warsztaty „Przyjaźń bez Granic” organizowane przez uczennice LO nr 3 im. Jana Kantego w Poznaniu są znakomitą inicjatywą, która nie tylko przeciwdziała wykluczeniu, ale także promuje inkluzję i zrozumienie wśród dzieci w wieku 8-11 lat.

Inspiracją do tych działań była obserwacja relacji ich młodszego rodzeństwa z rówieśnikami z niepełnosprawnościami, co często prowadziło do ich wykluczenia.

Poprzez warsztaty uczestnicy mają okazję poznać różnorodność niepełnosprawności i zaburzeń, rozwijając empatię i zrozumienie dla innych. To działania, które budują bardziej dostępną przestrzeń edukacyjną oraz promują akceptację i pozytywne postawy wobec rówieśników.

Dodatkowo, akcja jest częścią olimpiady „Zwolnieni z Teorii” oraz działa pod patronatem fundacji „Potrafię Więcej” oraz we współpracy z wieloma specjalistami zajmującymi się tematem niepełnosprawności i wykluczania na co dzień.

Warsztaty będą prowadzone w SP2 w Swarzędzu w środę 20.03. w czwartek 21.03. oraz w środę 27.04. dla klas 3, 4 oraz 5. To świetna okazja, aby włączyć się w działania na rzecz równości  zrozumienia.

Działania akacji można śledzić na Instagramie @przyjaznbezgranic.

Dobrawa Bukowska i Barbara Stefanko

Więcej aktualności ze Swarzędza i okolic znajdziecie TUTAJ.

Przyjaźń bez Granic
Przyjaźń bez Granic: warsztaty inkluzji dla dzieci SP2 w Swarzędzu

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *