Napaść na obywateli Ukrainy w Swarzędzu, sprawców poszukuje policja

5 czerwca 2020 w Swarzędzu miała miejsce napaść na obywateli Ukrainy – dwóch mężczyzn znieważyło i pobiło przybyszy z zagranicy – policja udostępniła wizerunek jednego z nich. 

Postępowanie prowadzą policjanci ze swarzędzkiego komisariatu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Poznań-Grunwald. Policja poszukuje sprawców za napaść i pobicie obywateli Ukrainy w Swarzędzu. Do zdarzenia doszło około godziny 23:30, 5 czerwca 2020 roku w Swarzędzu, przy ulicy Cieszkowskiego, w pobliżu marketu Tesco.

Policja poszukuje napastników, którzy poruszali się na rowerze górskim. Policja dysponuje wizerunkiem jednego z nich, gdyż został on sfotografowany telefonem przez poszkodowaną osobę. Poszukiwanymi są dwaj mężczyźni w wieku około 20 lat. Pierwszy miał na sobie pomarańczową bluzę z kapturem, a drugi ubrany był w szarą bluzę z kapturem i ciemną kurtkę z jasnymi rękawami. Z zachowania agresorów można wnioskować, że znajdowali się pod wpływem alkoholu.

Jak zaznacza podinsp. Iwona Liszczyńska z wielkopolskiej policji: „Każdego kto rozpoznaje mężczyznę ze zdjęć lub posiada istotne informacje mogące przyczynić się do ustalenia jego tożsamości – prosimy o kontakt z policjantami ze Swarzędza pod numerem telefonu – 47 77 148 00 lub 47 77 148 23.”

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic – TUTAJ.

Fotografia została udostępniona na stronie internetowej Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

napaść Ukrainy Swarzędzu policja

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *