Więcej zakażeń COVID-19, zmarł mieszkaniec gminy Kostrzyn

Ponownie mamy więcej zakażeń COVID-19 w gminie Swarzędz, zmarł mieszkaniec gminy Kostrzyn. 

Najnowsze dane pochodzące z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu, ważne na dzień 6 października 2020 r. mówią o wzroście liczby aktywnych przypadków koronowirusa. W gminie Swarzędz jest obecnie 38 zakażeń COVID-19, ponadto zmarł mieszkaniec sąsiedniej gminy Kostrzyn.

W gminie Swarzędz jest już 77 zarażeń od początku pandemii. 2 osoby znajdują się na leczeniu w szpitalu. 35 mieszkańców naszej gminy znajduje się w izolacji domowej, a 1 w izolatorium. 38 osób to tak zwani ozdrowieńcy, 1 swarzędzanin niestety zmarł.

Jak zaznacza gminny portal informacyjny infokostrzyn.pl, ofiarą jest starszy mężczyzna. Przebywał na leczeniu w wielospecjalistycznym szpitalu miejskim przy ulicy Szwajcarskiej w Poznaniu. Ponadto w Kostrzynie jest 10 aktywnych przypadków COVID-19.

Powiat poznański

W powiecie poznańskim również mamy do czynienia ze wzrostem zarażeń. Obecnie jest to 245 aktywnych przypadków. Od początku pomiarów zakażonych patogenem było 578 mieszkańców gmin wokół Poznania. 16 osób jest hospitalizowanych, 227 przebywa w izolatorium, 227 znajduje się w izolacji domowej. 323 mieszkańców powiatu to ozdrowieńcy, 10 mieszkańców powiatu zmarło.

Cały czas gmina Swarzędz ma najwięcej zarażeń spośród wszystkich gmin w powiecie poznańskim. Nieco mniej jest w Murowanej Goślinie (29) i w Czerwonaku (27). Również w gminie Swarzędz było najwięcej zakażeń od początku pandemii, w gminie Komorniki było to 61, a w Czerwonaku 60.

Poznań

W stolicy regionu 419 osób ma zdiagnozowany COVID-19. Od początku pandemii zarażonych było 956 osób. 30 osób jest hospitalizowanych. 5 poznaniaków znajduje się w izolatorium, 384 przebywa w izolacji domowej. 516 osób to ozdrowieńcy, a 21 mieszkańców Poznania zmarło.

Wielkopolska

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Eidemiologiczna w Poznaniu opublikowała dane na dzień 6 października 2020 r. Zgodnie z nimi, w województwie wielkopolskim jest obecnie 2 159 aktywnych przypadków. Do tej pory chorowało 8 859 Wielkopolan. 415 osób jest hospitalizowanych, a 6 371 to tak zwani ozdrowieńcy.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic – TUTAJ.

zakażeń COVID zmarł Kostrzyn

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *