Poznański zakład Bridgestone wyprodukował 150 milionów opon

Poznański zakład Bridgestone wyprodukował 150 milionów opon. Zlokalizowany w Poznaniu zakład Bridgestone ma powody do świętowania. Z jego linii produkcyjnej zjechała właśnie 150-milionowa opona. Mieszcząca się niedaleko gminy Swarzędz fabryka jest jednym z najważniejszych punktów produkcyjnych tego oponiarskiego giganta, który przyczynia się do jego wysokiej pozycji w branży motoryzacyjnej.

W Poznaniu marka obecna jest od 1998 roku. Przez ponad 22 lata istnienia zakład wyprodukował już 150 mln opon, które eksportowane są do ponad 40 krajów na świecie, w tym na tak odległe rynki jak Zjednoczone Emiraty Arabskie, Oman czy Hong Kong. Jubileuszowa opona, wytworzona w tej fabryce to Potenza Sport – opona do najnowszego modelu Lamborghini – Huracán STO.

150-milionowa opona to dla nas symbol sukcesu, do którego codziennie już od 22 lat dokładamy kolejne „cegiełki”. A ten sukces to zasługa naszego zespołu składającego się obecnie z ponad 2 tysięcy pracowników, którzy poprzez swoje zaangażowanie budują pozycję naszej marki zarówno w globalnej branży oponiarskiej, jak również lokalnie – umacniając naszą obecność w Wielkopolsce. To właśnie dzięki każdemu z nas Bridgestone Poznań może się rozwijać skomentował Roman Staszewski, dyrektor fabryki Bridgestone Poznań.

Bridgestone doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak wielki potencjał biznesowy ma nasze województwo. Już teraz ulokowany w Poznaniu zakład jest największą fabryką koncernu w Europie. Na tym nie koniec planów, jakie względem naszego miasta ma producent – od 2019 r. trwa rozbudowa zakładu w ramach projektu 40K, którego celem jest zwiększenie produkcji do 40 tys. opon dziennie.

Mimo pandemii, z którą od ubiegłego roku mierzymy się wszyscy, rozbudowa naszej fabryki jest kontynuowana. Od lat realizujemy plany zwiększenia mocy produkcyjnych i zatrudnienia, a także unowocześniania zakładu, czego efekty, w postaci wytworzenia tej symbolicznej 150-milionowej opony, są dziś szczególnie wyraźne. Naszą misją jest służyć społeczeństwu najwyższą jakością i mogę z pewnością stwierdzić, że w naszym zakładzie jest ona w pełni realizowana. Wskazuje na to rosnące zapotrzebowanie na nasze opony, w tym m.in. na wytwarzane w Poznaniu produkty premium marki Bridgestone – dodaje Roman Staszewski.

W opony wyprodukowane dotychczas w Bridgestone Poznań można by wyposażyć 37,5 mln samochodów. Auta te wypełniłyby 70 tys. parkingów takich jak ten pod poznańskim Placem Wolności!

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Poznański zakład Bridgestone wyprodukował 150 milionów opon
Poznański zakład Bridgestone wyprodukował 150 milionów opon

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *