Światowy Dzień Wody na Uniwersytecie Przyrodniczym – 22 marca

22 marca 2024 roku po raz 10 na Wydziale Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej, na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu, organizowane jest wydarzenie – Światowy Dzień Wody. 

Wydarzenie skierowane jest do bardzo zróżnicowanego grona odbiorców – od profesjonalistów do uczniów szkół średnich zainteresowanych zagadnieniami związanymi z wodą. Corocznie w Światowym Dniu Wody na UPP uczestniczą studenci, pracownicy, firmy projektowe i wykonawcze, przedstawiciele administracji publicznej, a także reprezentanci instytucji takich jak Wody Polskie RZGW, Aquanet, oraz uczniowie i nauczyciele ze szkół średnich.

Jak co roku dla uczniów szkół średnich oraz studentów przygotowane są konkursy, których celem jest promowanie świadomości o znaczeniu wody dla pokoju. Chcący wziąć udział musieli przygotować prace graficzne – plakaty osadzone w tematyce tegorocznej imprezy, czyli „Wykorzystanie wody dla pokoju”.

Spotkanie odbędzie się w Katedrze Inżynierii Biosystemów, w sali A100, przy ul. Wojska Polskiego 50, w Poznaniu. Na godzinę 9:00 przewidziano oficjalne otwarcie wydarzenia przez rektora UPP, prof. dr hab. Krzysztofa Szoszkiewicza. Spotkanie zakończy się około godziny 15:15. W ramach obchodów odbędzie się szereg prelekcji wygłoszonych zarówno przez naukowców, jak i praktyków. Poniżej zamieszczamy szczegółowy program wydarzenia.

Światowy Dzień Wody na Uniwersytecie Przyrodniczym
Światowy Dzień Wody na Uniwersytecie Przyrodniczym – 22 marca – program wydarzenia.

Miło nam również poinformować, że, już po raz drugi, portal swarzedz24.pl jest w gronie patronów medialnych Światowego Dnia Wody na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu.

Światowy Dzień Wody na Uniwersytecie Przyrodniczym
Światowy Dzień Wody na Uniwersytecie Przyrodniczym – 22 marca

Całe wydarzenie będzie można również obserwować na żywo dzięki transmisji na kanale organizatorów na YouTube.

Więcej aktualności ze Swarzędza i okolic znajdziecie TUTAJ.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *