Uwaga, świeżo malowane!

W ostatnich dniach odświeżono wygląd przejścia podziemnego pod torami obok swarzędzkiego dworca – zatem uwaga, bo świeżo malowane. 

Przejście podziemne pod torami już od dłuższego czasu prosiło się o remont. Brudne ściany, a do tego stojąca woda autentycznie zachęcały do przechodzenia przez tory w miejscach niedozwolonych. Na szczęście w ostatnich dniach postanowiono odświeżyć przejście podziemne. Ściany zostały odmalowane, oczyszczono nieco posadzkę wraz z kanałami odprowadzającymi wodę. Naprawiono też niektóre elementy odwodnienia, które były popękane i deszczówka zalewała przejście.

Oczywiście, jest to tylko działanie o charakterze kosmetycznym, gdyż przejście podziemne cały czas pozostawia wiele do życzenia, jeśli chodzi o wygodę użytkowania. Zwłaszcza dla rowerzystów, wózków, czy osób z dużymi bagażami. I tutaj pozytywna informacja. Władze Swarzędza planują gruntowną przebudowę przejścia (rozpoczęto formalne działania przygotowawcze). Choć teren należy do kolei, to miasto postanowiło sfinansować tę ważną dla wielu mieszkańców inwestycję. Obecnie trwają prace projektowe, które ze względu na skomplikowaną infrastrukturę muszą trochę potrwać, więc na przebudowę jeszcze poczekamy. A tymczasem – uwaga, świeżo malowane!

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

uwaga świeżo malowane

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

One thought on “Uwaga, świeżo malowane!

  • 30 czerwca 2020 at 11:54
    Permalink

    Przydałaby się zmiana podjazdów do rowerów – są za blisko ściany. Jak nie wiadomo jak je umiejscowić, to proszę przykład zaczerpnąć z przejścia przy VW Antoninek.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *