Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych – zobacz zdjęcia

W niedzielę 1 marca br. w Swarzędzu odbyła się druga edycja Biegu Tropem Wilczym, upamiętniającym Żołnierzy Wyklętych. Bieg, organizowany przez Swarzędzki Szczep Harcerski „Dukt” ZHR objął patronatem burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz. Start i meta znajdowały się na polanie, za boiskami. O godzinie 11.00 wystartowali kijkarze, 10 minut po nich biegacze (jedni i drudzy na dystansie 5 km). O godz. 11.20 był odbył się bieg na 1963 m. Ten dystans jest związany z rokiem śmierci ostatniego żołnierza wyklętego. Józef Franczak ps. Lalek został zastrzelony 21 października 1963 roku. Na końcu biegły dzieci podzielone na trzy grupy wiekowe.

Nagrodzono, jak zawsze w takich biegach, 3 pierwsze miejsca w kategorii open. Wszyscy uczestnicy otrzymali medale. A pakiety startowe były bardzo bogate. Po zawodach na wszystkich czekała gorąca herbata, grochówka z kotła, kto miał ochotę mógł poczęstować się chlebem ze smalcem, ile kto chciał i mógł zjeść. W zaaranżowanej kawiarence za symboliczną kwotę można było kupić ciasteczka.

Pogoda dopisała, pięknie świeciło słońce, tylko wiatr był bardzo porywisty, trzeba było pilnować namiotów, by nie „odfrunęły”.

Fotografie autorstwa Felicji Wrąbel i Bartosza Stawickiego.

 

 

 

 

 

 

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *