Kolejne punkty otwarte w ETC Swarzędz

W ETC Swarzędz czynne są już niemal wszystkie sklepy i punkty usługowe. W miniony piątek działalność wznowiła marka Sinsay a już 1 czerwca, klientów zaprosi ponownie Restauracja Olimp. Odwiedzając centrum handlowe należy wciąż pamiętać o obowiązujących zasadach związanych z bezpieczeństwem oraz higieną.

4 maja galerie handlowe zostały ponownie otwarte. Od tego czasu wprowadzono również nowelizację ustawy, która umożliwiła otwarcie punktów usługowych oraz wysp handlowych. Klienci mogą już robić zakupy w swoich ulubionych sklepach m.in. w Tatuum, Big Star, Top Secret, Diverse, Reserved, Sinsay, CCC, Home&You, YES, Medicine oraz Deichmann, a także zjeść np. w Pizza Hut Express i Sushi&More czy korzystać z usług kantoru, salonu optycznego oraz fryzjerskiego. Muszą jednak pamiętać o wprowadzonych obostrzeniach, rekomendowanych przez Główny Inspektorat Sanitarny.

W strefie gastronomicznej  dozwolone jest już spożywanie posiłków na miejscu, lecz konieczne jest zachowanie odpowiedniego dystansu od drugiej osoby. Ograniczona została więc liczba stolików. W związku ze stanem epidemicznym, obowiązującym w naszym kraju, również wizyta u fryzjera wygląda inaczej niż przed pandemią. Należy umawiać się telefonicznie lub zarezerwować wizytę przez Internet. Poczekalnia wyłączona jest z użytku a w salonie może przebywać jeden klient na jednego fryzjera.

W trosce o bezpieczeństwo klientów, w całej galerii obowiązują również inne zasady. W dalszym ciągu wyłączone z użytku są zabawki, urządzenia automatyczne dla dzieci i plac zabaw. Nieczynne pozostają też biuro podróży oraz klub fitness wraz z salą zabaw dla najmłodszych. Na terenie pasażu handlowego należy utrzymywać odległość 2 metrów od drugiej osoby – również w kolejce do kasy, zasłaniać nos i usta oraz używać jednorazowych rękawiczek. Klienci powinni pamiętać o regularnym myciu rąk oraz o korzystaniu z płynu odkażającego –  jest on dostępny dla wszystkich odwiedzających, przy każdym wejściu, w sklepach oraz toaletach. Rekomendowane są również płatności bezgotówkowe (kartą płatniczą, telefonem, smartwatchem, BLIKiem) oraz parkowanie samochodu na co drugim miejscu.

Większość lokali otwarta jest w standardowych godzinach. Szczegółowa lista dostępna jest na stronie internetowej www.etcswarzedz.pl. Informacje aktualizowane są również w mediach społecznościowych – na fanpage’u ETC Swarzędz na Facebooku oraz profilu na Instagramie.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic – TUTAJ.

punkty otwarte w ETC Swarzędz

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *