Mieszkanka Swarzędza wygrała Wings for Life – najlepsza na świecie!

W niedzielę, 7 maja 2023, odbył się ogólnoświatowy, charytatywny bieg Wings for Life, a najlepszą zawodniczką globalnie okazała się mieszkanka Swarzędza – wygrała Katarzyna Szkoda.

Biegi z serii Wings for Life World Run to największe tego typu wydarzenia charytatywne na świecie. W tym roku odbyła się już 10 edycja biegu, którego zwycięzcą jest nie ten, kto najszybciej dobiegnie do mety, ale osoba, która dobiegnie najdalej i najpóźniej zostanie zatrzymana przez goniący biegaczy pojazd. W Polsce bieg odbywał się w Poznaniu, a za kierownicą pojazdu pościgowego usiadł, już tradycyjnie, Adam Małysz. Utytułowany skoczek odczekał pół godziny, zanim ruszył w pościg za biegaczami, regularnie zwiększając prędkość.

Warto zauważyć, że bieg odbywa się różnych miejscach na całym świecie, a łączna liczba uczestników wyniosła niemal 207 tysięcy.

Pośród tak wielkiej liczby uczestników najlepszą wśród kobiet okazała się mieszkanka Swarzędza, Katarzyna Szkoda, która wygrała światową rywalizację Wings for Life 2023, przebiegając dystans 55,07 km, zanim została zatrzymana przez samochód pościgowy.

Tak zwycięstwo komentowała Katarzyna Szkoda: „To jest moje spełnienie marzeń. Cały pot, krew i łzy zostawione na treningach, teraz to wszystko zostało mi wynagrodzone. Zaczęło się robić ciężko po 37, 38 kilometrze, ale nie był to kryzys, który był w stanie mnie powstrzymać. A im samochód był bliżej, tym większy był dodatkowy zastrzyk sił, który dostałam”.

Bieg Wings for Life to impreza charytatywna. Opłaty wpisowe i od sponsorów są kierowane na badania mające na celu opracowanie metody leczenia urazów rdzenia kręgowego. Katarzyna Szkoda mówiła, że bieg w szczytnym celu dodaje więcej sił: „To jest niesamowite, że potrafimy się zjednoczyć – nie tylko w Poznaniu, czy w Polsce, ale przede wszystkim na całym świecie w tak ważnym celu. Bardzo mi się to podoba i myślę, że to dodaje dodatkowego kopa energetycznego wszystkim zawodnikom tutaj, a także wszystkim, którzy biegli z Aplikacją. To jest coś naprawdę niesamowitego i jeśli ktoś może wystartować, polecam”.

Gratulujemy zwyciężczyni niesamowitego wyniku, ale również wszystkim uczestnikom, którzy zechcieli w ten, sportowy sposób, wesprzeć szczytny cel.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Mieszkanka Swarzędza wygrała Wings
Mieszkanka Swarzędza wygrała Wings for Life – najlepsza na świecie! Fot. Wings for Life World Run.