Warsztaty weekendowe Ogrodnicy w Szreniawie – 13 i 14 maja 2023

W dniach 13-14 maja 2023 zaplanowane są warsztaty weekendowe „Ogrodnicy w Szreniawie”, w trakcie których w Muzeum Narodowym Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie czeka sporo atrakcji.

Podczas warsztatów odbędą się między innymi:

  • wystawa tulipanów wyhodowanych w Gospodarstwie Ogrodniczym Bogdana Królika, połączona z pokazem filmów pt. „Florystyka Filmowa”,
  • warsztaty dla rodzin z pikowania roślin, w trakcie których będzie można zasadzić wybraną roślinę, wykonać do niej etykietę i zabrać do domu.

Będzie też możliwość zakupu roślin i cebul kwiatowych na stanowisku handlowym Gospodarstwa Ogrodniczego Bogdana Królika.

Muzeum zaprasza w godzinach 12.00 – 16.00:

  • plac główny – warsztaty z pikowania roślin,
  • sala konferencyjna w Pałacu – wystawa tulipanów i pokaz filmów pt. „Florystyka Filmowa”,
  • tereny zielone przy pałacu (od strony wejścia głównego do Muzeum) – stanowisko handlowe Gospodarstwa Ogrodniczego Bogdana Królika.

Kojący zapach ziół, magia barw kwiatów i śpiew ptaków w parku muzealnym sprawią, że warsztaty będą doskonałą formą spędzenia wolnego czasu.

W trakcie spotkania skoncentrujemy się nie tylko na aktywnej pracy z roślinami. Będzie można też podziwiać ich piękno na wystawie w pałacu oraz na terenie muzeum, gdzie rabaty obsadzone są elitarnymi odmianami tulipanów. Zaciekawienie przyrodą i możliwość zakupu roślin i cebul kwiatowych może rozbudzić chęci do dalszego działania w domu, odkrywania świata, może też być początkiem ogrodniczej pasji.

Warsztaty weekendowe Ogrodnicy w Szreniawie
Warsztaty weekendowe Ogrodnicy w Szreniawie – 13 i 14 maja 2023

Aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *