Ratusz potwierdził: mamy 5 ozdrowieńców w Swarzędzu

W dzisiejszym komunikacie burmistrza, swarzędzki ratusz potwierdził informację, że mamy 5 ozdrowieńców wśród mieszkańców gminy, u których zdiagnozowano koronawirusa. 

Co więcej, oprócz tej pozytywnej informacji, kilka dni temu Inspektorat Sanitarny skorygował dotychczasowe dane mówiące o liczbie zachorowań w Swarzędzu. Otóż, jak się okazało, nie u 9, a ostatecznie u 8 mieszkańców gminy stwierdzono zarażenie koronawirusem. Jak się dzisiaj dowiedzieliśmy, 5 z nich już zdążyło wyzdrowieć. 1 z trzech ciągle chorujących osób przebywa w szpitalu. Pozostałe znajdują się w izolacji.

Mamy natomiast na terenie gminy Swarzędz 119 mieszkańców, którzy są poddani kwarantannie. 100 osób, zamieszkałych pod 28 adresami znajduje się w kwarantannie pod nadzorem policji. 19 osób zlokalizowanych pod 13 adresami, odbywa kwarantanne za pośrednictwem aplikacji kwarantanna domowa. Jak zaznacza burmistrz Swarzędza, większość z osób, które znajdują się w kwarantannie, to przybysze z zagranicy. W większości są to obywatele Ukrainy, którzy są zmuszeni odbyć standardową 14-dniowa kwarantannę dla przekraczających granicę.

Poniżej zamieszczamy mapę przygotowaną przez Wielkopolski Urząd Wojewódzki z liczbą wyzdrowień w województwie z uwzględnieniem powiatów. mamy 5 ozdrowieńców

W Swarzędzu mamy 5 ozdrowieńców, a więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic mamy na naszym portalu – kliknij TUTAJ.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *