ZOO w Poznaniu otwarte od 19 czerwca

ZOO w Poznaniu niebawem otwarte: wznawia działalność po dwóch miesiącach przerwy – od piątku 19 czerwca ponownie zaprasza zwiedzających. 

Co prawda na początku nie będzie można odwiedzać wszystkich zwierząt. Część ekspozycji pozostanie zamknięta. Nieczynne dla zwiedzających będą: budynek słoniarni, chatka niedźwiedzia, chata tygrysa, pawilon zwierząt nocnych i ogródek dla dzieci. Niedźwiedzie i słonie będzie można obserwować na wybiegu. Punkty gastronomiczne będą otwarte.

Zakup biletów będzie możliwy tylko poprzez biletomaty i internet. Będą obowiązywać tylko transakcje bezgotówkowe, a do obsługi biletomatów trzeba będzie zakładać rękawiczki jednorazowe.

Dlaczego niektóre elementy ekspozycji będą nieczynne? Jak się dowiadujemy powodem jest troska o zwierzęta. Te również mogą się zarazić groźnym wirusem od ludzi.

Mieszkańcy poznańskich Jeżyc, ale też duże grono miłośników Starego ZOO może się cieszyć. Będzie można korzystać z części parkowej starego ogrodu zoologicznego. Trudno tutaj oddzielić zwierzęta od ludzi dlatego postanowiono udostępnić tylko część parku w Starym ZOO.

Bilety on-line już niedługo będzie można kupić na stronie ZOO pod tym linkiem.

ZOO w Poznaniu otwarte od 19 czerwca, a więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziesz TUTAJ.

ZOO w Poznaniu otwartePoznań,

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *