Turniej Szachowy Mistrzostwa Gminy Swarzędz już w październiku

Już na samym początku października odbędzie się Turniej Szachowy – Mistrzostwa Gminy Swarzędz dla młodzieży i dorosłych.

Ośrodek Kultury w Swarzędzu serdecznie zaprasza miłośników szachów, mieszkańców gminy Swarzędz na Mistrzostwa Gminy – Turniej Szachowy odbędzie się w dniach 2 – 3 października 2021. Wydarzenie będzie miało miejsce w budynku Ośrodka Kultury, przy ul. Poznańskiej 14, w Swarzędzu.

Turniej o Tytuł Mistrza Gminy Swarzędz w Szachach na rok 2021 – juniorów i juniorek do 18 roku życia: zawody rozegrane zostaną w sobotę 2 października 2021 r. Rozpoczęcie turnieju godz. 10.00. Zapisy do turnieju przez stronę: https://www.chessmanager.com/pl/tournaments/5079251172720640

Turniej o Tytuł Mistrza Gminy Swarzędz w Szachach na rok 2021 – dorośli: zawody rozegrane zostaną w niedzielę 3 października 2021 r. Rozpoczęcie turnieju godz. 10.00. Zapisy do turnieju przez stronę: https://www.chessmanager.com/pl/tournaments/6255448049057792

Serdecznie zapraszamy!

Poniżej prezentujemy regulamin Turnieju.

Regulamin Turnieju o Tytuł Mistrza Gminy Swarzędz w Szachach na rok 2021.

  1. Organizatorzy: – Ośrodek Kultury w Swarzędzu – Mich-Szach Michał Szymenderski.
  2. Cel imprezy: – popularyzacja szachów i integracja środowiska szachowego w gminie Swarzędz – wyłonienie mistrza gminy Swarzędz w szachach na rok 2021 – zapewnienie miłego spędzenia czasu.
  3. Termin i miejsce rozgrywek: Zawody rozegrane zostaną w sobotę 02 października 2021 r. w Ośrodku Kultury w Swarzędzu ul. Poznańska 14. Rozpoczęcie turnieju godz. 10.00. Zapisy do turnieju przez stronę chessmanager.com.
  4. System rozgrywek: – system szwajcarski na dystansie 7 rund, tempo gry: 15 min. na partię dla zawodnika – w turnieju obowiązują przepisy PZSzach.
  5. Klasyfikacja turniejowa: O miejscu w turnieju decyduje liczba zdobytych punktów (wygrana 1 pkt, remis 0,5 pkt, przegrana 0 pkt). W przypadku równej ilości zdobytych punktów o miejscu decydują kolejno: – wartościowanie skrócone Buchholza -1 (z odrzuceniem najniższej wartości) – wartościowanie pełne Buchholza – wartościowanie Sonneborna-Bergera – progres – wynik bezpośredniej partii między zainteresowanymi zawodnikami – liczba zwycięstw – liczba zwycięstw czarnymi.
  6. Zgłoszenia i warunki uczestnictwa – prawo do uczestnictwa w zawodach mają wyłącznie miłośnicy szachów, mieszkańcy gminy Swarzędz – w turnieju będzie pobierane wpisowe 20 zł w dniu zawodów.
  7. Nagrody: Najlepsi zawodnicy zostaną nagrodzeni nagrodami rzeczowymi. ORGANIZATORZY ZASTRZEGAJĄ SOBIE PRAWO DO ZMIANY ORAZ WŁASNEJ INTERPRETACJI REGULAMINU. Serdecznie zapraszamy. Organizatorzy.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Turniej Szachowy Mistrzostwa Gminy

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

2 thoughts on “Turniej Szachowy Mistrzostwa Gminy Swarzędz już w październiku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *