Wygodniej na spacerze

Swarzędz: pamiętacie feralne drzewa na tyłach os. Działyńskiego? Tym razem dobra wiadomość z tej okolicy – uzupełniono ścieżkę spacerowo-rowerową. 

Niedawno informowaliśmy o zniszczonych drzewach wzdłuż ścieżki rekreacyjnej przy os. Działyńskiego w Swarzędzu. Idąc dalej w kierunku ul. Kórnickiej przechodzi się obok sporego terenu sportowo-rekreacyjnego. U zbiegu ulic Traugutta i Pogodnej, zaraz za ul. Rolną znajduje się plac zabaw, siłownia na świeżym powietrzu, boisko do koszykówki i przestrzeń do gry w piłkę nożną. Tereny te zazwyczaj są tłumnie oblegane przez młodzież, rodziców z dziećmi, ale i spacerowiczów pragnących odpocząć na ławce, czy też chcących skorzystać z siłowni.

Do niedawna, by z popularnej ścieżki spacerowej przedostać się na boisko trzeba było zejść z asfaltowej drogi i po nierównym gruncie dostać się na plac zabaw. O ile dla większości nie stanowiło to żadnego problemu, o tyle dla rodziców z dziećmi w wózku, było to dość niekomfortowe. Nie mówiąc o okresie po opadach deszczu.

Ale już takie nie będzie. Nasze oczy ucieszył widok przygotowanej ścieżki asfaltowej łączącej starą trasę z ul. Traugutta i Pogodną, dzięki czemu bardzo łatwo przedostać się na plac zabaw. Jest to też spore udogodnienie dla rowerzystów czy rolkarzy, których na ścieżce jest zazwyczaj naprawdę sporo. Teraz pozostaje tylko czekać aż minie zagrożenie epidemiologiczne, by w pełni móc korzystać z tych terenów rekreacyjnych. Na spacer jeszcze zdążymy się wybrać. A tymczasem – zostańmy w domu.

swarzędz spacer działyńskiego

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *