Biblioteka Pedagogiczna w nowej siedzibie: więcej miejsca dla czytelników

Swarzędzka Biblioteka Pedagogiczna (filia Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Poznaniu) już od września urzęduje w nowej siedzibie, do której zaprasza czytelników.

Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu Filia w Swarzędzu, która do tej pory funkcjonowała w budynku Szkoły Podstawowej nr 3 w Swarzędzu na os. Czwartaków 1, przeniosła się w nowe miejsce. Już od 13 września czytelnicy mogą korzystać z biblioteki, która obecnie mieści się niewiele dalej, bo na os. Kościuszkowców 6/51-52 (blok naprzeciwko Ekosu, wejście od strony dziedzińca). Łatwo pokojarzyć adres, gdyż w tym samym miejscu urzędowała wcześniej filia Publicznej Biblioteki w Swarzędzu. Z uwagi na bliskość siedziby głównej Biblioteki Publicznej (os. Czwartaków 1), podjęto decyzję o zamknięciu tej placówki, a w jej miejsce możliwe było przeniesienie Biblioteki Pedagogicznej.

Ostatnie tygodnie były niezwykle trudne dla pracowników przeniesionej biblioteki. Trzeba było bowiem spakować, przemieścić i rozlokować na półkach kilkanaście tysięcy woluminów. Przy okazji zmiany siedziby przeprowadzono remont, odświeżając wnętrza, dostosowując je do potrzeb czytelników korzystających z Biblioteki Pedagogicznej. Powstała wygodna sala do realizacji spotkań zespołów samokształceniowych i kameralnych konferencji, są także stanowiska komputerowe, dostępne dla każdego zainteresowanego.

Swarzędzka filia Publicznej Biblioteki Pedagogicznej to zasłużona lokalnie instytucja z długoletnim stażem, która w 2021 roku obchodzi swoją 30 rocznicę powstania. Więcej o jubileuszu można przeczytać w majowym wydaniu Informatora Swarzędzkiego.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Biblioteka Pedagogiczna w nowej siedzibie
Biblioteka Pedagogiczna w nowej siedzibie: więcej miejsca dla czytelników

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *