Udany wyjazd Lidera do lidera: zwycięstwo z KS 1920 Mosina

Lider Swarzędz wygrał 3:2 mecz z jedyną drużyną, która po trzech kolejkach miała komplet punktów – był to udany wyjazd Lidera do lidera. Swarzędzanie pokonali w Mosinie tamtejszy KS 1920.

Choć prowadzenie w tabeli po pierwszych kolejkach może zapewnić korzystny terminarz bądź wakacyjna słabość rywali to jednak same zwycięstwa w trzech meczach musiały budzić respekt. Dlatego Lider Swarzędz pojechał do Mosiny po zwycięstwo, ale od pierwszych minut był czujny w obronie. Ofensywa natomiast walczyła o gole i w 20. minucie przyniosło to efekt – Maciejewski zagrał z rzutu rożnego wprost na głowę Maćkowiaka, który precyzyjnie umieścił piłkę w okienku. Czarno-czerwoni niedługo cieszyli się z tego prowadzenia, ponieważ chwilę później na 30. metrze od bramki Strugalskiego zawodnik gospodarzy miał tyle miejsca, że mógł spokojnie przymierzyć i uderzyć przy samym słupku. Jednak jeszcze przed przerwą Lider znów pokonał bramkarza gospodarzy – wracający po kontuzji Kaczmarek skutecznie sfinalizował zespołową akcję kolegów. Ostatnie podanie zaliczył tu kapitan – Ciesielski.

W drugiej połowie zespół ze Swarzędza dążył do podwyższenia rezultatu i osiągnął cel, gdy Kaczmarek w polu karnym wyłuskał piłkę spod nóg gospodarzy i zanotował uderzenie dające mu dublet. Kolejny raz w sezonie końcówka należała do rywali, którzy na 10 minut przed końcem zdobyli nawet kontaktowego gola. Więcej do listy zdobyczy jednak nie dopisali i Lider mógł cieszyć się z trzech punktów, drugiego ligowego zwycięstwa w sezonie oraz zmniejszenia strat do drużyn prowadzących w tabeli.

Kolejnym ligowym rywalem będzie Lotnik Poznań (niedziela 19 września, Stadion Miejski w Swarzędzu, g. 16). Wcześniej, bo już w środę 15 września, gminne derby w Pucharze Polski – Lider zmierzy się z Piastem Kobylnica.

Liga okręgowa „Red Box”, grupa 3: KS 1920 Mosina – Lider Swarzędz 2:3 (1:2) Bramki dla Lidera: Kaczmarek 2 i Maćkowiak Lider: Strugalski, Korcz (Owczarek), Górczewski, Zaborniak, Jędraszyk, J. Maćkowiak, (k) Ciesielski, Siemiński (Yildirim), Maciejewski (Pogorzelec), Vogel (Zboralski), Kaczmarek (Książkiewicz) oraz Skrodziuk; trener Maciej Rybicki

Wyniki pozostałych spotkań 4. kolejki: Orkan – Avia 4:2, Polonia II – UKS Śrem 2:3, Płomień –Kłos 1:2, Lotnik – Polonia 5:3, LZS Cielcza – Jarota II 5:0, Lechita – Clescevia 1:0, GKS Żerków – Suchary 2:1.

Czołówka tabeli: 1.Orkan Jarosławiec 10pkt  2.Kłos Zaniemyśl 10pkt  3.UKS Śrem 9pkt 4.KS 1920 Mosina 9pkt  5.Lider Swarzędz 7pkt 6.Lechita Kłecko 6pkt