II Półmaraton Szpot Swarzędz – Ostatnie godziny zapisów

Ponad 1000 zawodniczek i zawodników jest już zapisanych do udziału w II Półmaratonie Szpot Swarzędz, który odbędzie się w niedzielę 10 września 2017 roku. Zapisy jeszcze trwają, acz do ich zakończenia pozostały dosłownie godziny. Organizator – firma Szpot oraz współorganizator Miasto i Gmina Swarzędz serdecznie zapraszają, a zapisać się można poprzez stronę www.biegi.szpot.pl. Wpisowe wynosi 60 złotych.

„Start nastąpi w niedzielę 10 września o godzinie 10-tej ze swarzędzkiego Rynku. Ciekawa, szybka trasa będzie wiodła przez ulice północnej, a także południowej części Swarzędza, Paczkowo, Sarbinowo, Łowęcin z metą na nowym Stadionie Miejskim przy ulicy Święty Marcin 1 w Swarzędzu. Na piątym, dziesiątym i piętnastym kilometrze przygotowujemy trzy bufety z wodą oraz owocami, wzmacniającym cukrem – mówi Ireneusz Szpot, organizator półmaratonu .  Na pewno wody nie zabraknie, bowiem po raz kolejny na naszej imprezie będzie ona dostępna w butelkach. Tradycyjnie  wszyscy, którzy ukończą bieg w regulaminowym czasie do 3 godzin wezmą udział w losowaniu nagrody w postaci samochodu. Tym razem będzie to Citroen C1. A propos nagród, to zawodnicy będą klasyfikowani aż w 10 kategoriach wiekowych, w każdej nagradzane są  miejsca od 1 do 6, a to oznacza, że na podium zaprosimy minimum 132 osoby. Na zwycięzców w kategoriach kobiet i mężczyzn czekają okazałe puchary oraz premie finansowe w wysokości 1 200 złotych. Czy pobite zostania wyniki sprzed roku ? Wiele na to wskazuje, bowiem spodziewamy się startu zawodników nie tylko w naszego kraju, ale także z Kenii. Zapraszamy do udziału w Półmaratonie oraz do kibicowania, bowiem meta znajduje się na pięknej tartanowej bieżni Stadionu Miejskiego, a zatem warunki do ostrego finiszu i fantastycznego kibicowania są wręcz idealne – dodał I. Szpot.

Tradycją swarzędzkich biegów jest pomoc innym. Po raz kolejny tuż po  zakończeniu dekoracji w swarzędzkim Amfiteatrze odbędzie się aukcja przedmiotów podarowanych m.in. przez Prezes Rady Ministrów, Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz, a cały dochód zostanie przeznaczony na dalsze leczenie walczącej od ponad 5 lat z nowotworem złośliwym 9-letniej swarzędzanki – Nikoli Kubiak.

Kto zatem nie podjął jeszcze decyzji o starcie w II Półmaratonie Szpot Swarzędz, który jest także doskonałym miejscem na ostre przetarcie przed Poznań Marathon, ma jeszcze na to kilkadziesiąt godzin. Godzin, a nie dni. Kto wygra tę imprezę, kto wyjedzie samochodem ze Swarzędza dowiemy się  w niedzielę 10 września.

W imieniu Organizatorów prosimy uczestników II Półmaratonu Szpot Swarzędz o uwzględnienie w swoich planach dojazdu do Swarzędza faktu utrudnień komunikacyjnych związanych z odbywającym się tego samego dnia Skoda Bike Challenge.  Start biegu w Swarzędzu 10 września 2017 roku o godzinie 10-tej. Szczegółowe informacje oraz zapisy na stronie www.biegi.szpot.pl , a zapytania można kierować na adres biegi@szpot.pl  ( maw )

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *