Ciemno w Swarzędzu: awaria prądu, brakuje wody

Ciemno w Swarzędzu: w godzinach wieczornych miasto i gminę dotknęła awaria prądu, a w jej wyniku są przerwy w dostawie wody.

Zgodnie z informacjami, które do nas docierają, w północnej części Swarzędza doszło do poważnej awarii sieci energetycznej. Bez prądu znalazła się znaczna część miasta – północne osiedla: Dąbrowszczaków, Czwartaków,  Zygmunta III Wazy, Władysława IV, a także szereg ulic zlokalizowanych po północnej stronie (np. ul. Gryniów), ale i w centrum miasta,jak choćby ulice Zamkowa, Warszawska, Nowy Świat, czy Plac Niezłomnych. Ponadto prądu brakuje też w niektórych częściach Jasina, Łowęcina i Gortatowa.

Trwają prace, których celem jest usunięcie awarii. Mają one potrwać przynajmniej do północy, choć dochodzą do nas głosy, że czas ten może się wydłużyć nawet o kilka godzin. Jednak mieszkańcy informują o wracającym zasilaniu.

W związku z awarią prądu następują braki w dostawie wody. Wynika to z braku zasilania prądem przepompowni wody w Gruszczynie. Na brak wody narzekają między innymi mieszkańcy północnych osiedli, ale także mieszkańcy os. Raczyńskiego, czy Zamoyskiego w Zalasewie.

Aquanet informuje, że do wyłączenia wody doszło w rejonie Swarzędza, Kobylnicy, Janikowa, ale też Koziegłów czy Czerwonaka.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

One thought on “Ciemno w Swarzędzu: awaria prądu, brakuje wody

  • 13 maja 2020 at 06:36
    Permalink

    Hehe poszedłem wcześniej spać niż zwykle i nic nie wiem 😉

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *