Śmieci po 1.09. Jeśli segregowałeś odpady, nie musisz wypełniać deklaracji

Od 1 września 2020 zmienia się sposób gospodarowania śmieciami, przypominamy i uspokajamy wszystkich zmartwionych: jeśli segregowałeś odpady, to nie musisz wypełniać deklaracji. 

Kontaktują się z nami zmartwieni mieszkańcy. Choć segregowali śmieci, nie wiedzą, czy muszą wypełniać deklarację do ZM GOAP. Na szczęście odpowiedź jest prosta: jeśli segregowałeś odpady, to nie musisz wypełniać deklaracji. Taka informacja widnieje na stronie Związku Międzygminnego. Obowiązek złożenia pierwszej deklaracji pojawia się w momencie zamieszkania na nieruchomości pierwszego mieszkańca.

Inaczej ma się sytuacja w przypadku nieruchomości mieszanych, czyli łączących części mieszkalne z niezamieszkanymi (np. firma). Tutaj konieczne jest złożenie stosownej deklaracji.

A jak i gdzie złożyć deklarację?

  • Wypełnioną w całości deklarację należy wysłać pocztą na adres Biura Związku ZM „GOAP” (ul. Św. Michała 43, 61-119 Poznań) lub złożyć w delegaturze Związku znajdującej się na terenie gminy lub miasta albo w Biurze Obsługi Klienta ZM „GOAP” znajdującym się przy ul. Św. Michała 43 w Poznaniu;
  • Deklaracje można złożyć drogą elektroniczną korzystając z platformy ePUAP.

O nowych zasadach pisaliśmy wcześniej – kliknij tutaj. 

Aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *