Siedem goli Lidera Swarzędz! Seniorzy górą w Suchym Lesie, juniorzy w Wągrowcu

Siedem goli Lidera Swarzędz: seniorzy Lidera wysoko pokonali Suchary Suchy Las. Juniorzy wygrali trudny mecz w Wągrowcu.

Lider Swarzędz zdecydowanie się rozkręca. Czarno-czerwoni na swój trzeci mecz w lidze okręgowej pojechali do Suchego Lasu. Już po pół godzinie prowadzili z Sucharami dwoma golami, a w drugiej odsłonie dodali jeszcze pięć trafień, osiągając tym samym najwyższy rozmiar zwycięstwa w tym sezonie grupy 2. (W tej samej kolejce Avia Kamionki zdobyła co prawda 8 goli, ale Płomień Nekla odpowiedział dwoma, co dało wynik 2:8.) W Suchym Lesie trzy bramki strzelił Jakubek, trafili też Ciesielski, Vogel, Stępniak i Zaborniak.

Od minimalnej porażki z Piastem Kobylnica na otwarcie sezonu Lider wygrywa kolejne mecze w lidze i pokonał już też dwóch rywali w Pucharze Polski. Przez najbliższe dwa tygodnie czarno-czerwoni będą grali co 3-4 dni. Zaczną od wyjazdu do Objezierza na mecz z Orkanem w środę, 2 września. Lider mimo zaległego spotkania plasuje się w górnej części tabeli, na której czele są inne zespoły gminy Swarzędz – Meblorz i Piast Kobylnica.

Liga okręgowa: Suchary Suchy Las – Lider Swarzędz 0:7 (0:2)

Skład Lidera: Raczek (Mortka), Korcz (Zboralski), Maćkowiak, Ciesielski, Zaborniak, Rybarczyk (Vogel), Marzec (Koralewski), Jędraszyk, Kowalski (Zbierski), Stępniak, Jakubek; trener Maciej Rybicki

Powody do radości mają także juniorzy Lidera, którzy wygrali w Wągrowcu z Nielbą. Na przerwę schodzili przegrywając, bo choć wynik dość szybko otworzył Vogel, to gospodarze w końcówce pierwszej połowy trafili dwukrotnie. Druga część meczu to popis Kowalewskiego, który ustrzelił dublet, w tym najpiękniejszą bramkę meczu z narożnika pola karnego. Wynik zamknął Koralewski pewnie wykorzystując rzut karny.

Za tydzień juniorzy jadą na mecz z AP Oborniki.

Liga wojewódzka juniorów starszych: Nielba Wągrowiec – Lider Swarzędz 2:4 (2:1)

Skład Lidera: Jóźwiak, Lewandowski Ż, Owczarek, Maciejewski, Zieliński, Koralewski Ż, Rybarczyk Ż, Vogel, Kowalewski (Czechowski), Pogorzelec, Książkiewicz oraz Strugalski i Chruścicki; trener Maciej Rybicki

Adam Górczewski

 

Siedem goli Lidera Swarzędz, ale i inne aktualności z naszej gminy i okolic znajdziecie TUTAJ.

Siedem goli Lidera Swarzędz

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *