Kończy się remont na Warszawskiej obok VW? 1 września zacznie się kolejny

Kierowcy zadowoleni z tego, że kończy się remont ulicy Warszawskiej obok Volkswagena w Poznaniu, nie będą zadowoleni, gdyż już we wtorek 1 września zacznie się kolejny.

Remontowany ma być odcinek od ulicy Mogileńskiej w kierunku miasta do posiadłości ul. Warszawska 117. Jest to tak naprawdę kontynuacja prac realizowanych w ubiegłym roku (od wiaduktu Antoninek do ul. Mogileńskiej). Również remont ulicy Warszawskiej, który się aktualnie kończy (obok fabryki Volkswagena), jest elementem wcześniejszego etapu remontu tego, jaki się zacznie 1 września.

Wymieniona zostanie zniszczona nawierzchnia między ulicą Mogileńską oraz Krańcową. Zamontowane zostaną bariery ochronne, a konstrukcja jezdni będzie wzmocniona.

Jadący we wtorkowy poranek do pracy przejadą jeszcze normalnie, bowiem rozpoczęcie działań na ul. Warszawskiej jest przewidziane po porannym szczycie komunikacyjnym. Prace rozpoczną się od skrajnego prawego pasa w kierunku Poznania, później roboty drogowe przeniosą się na lewy. Cały czas ruch ma być utrzymany. Zakończenie planowane jest na połowę października 2020 r.

Ilustracja pochodzi z oficjalnej strony Zarządu Dróg Miejskich w Poznaniu.

Kierowcom życzymy znalezienia dalszych pokładów cierpliwości.

Aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

remont na Warszawskiej zacznie września

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *