Kamizelki kuloodporne z gminy Swarzędz pojadą do obrońców Ukrainy

Kolejna porcja pomocy dla Ukrainy, która płynie z gminy Swarzędz ma pomóc chronić życie dzielnie walczących żołnierzy, bowiem to właśnie pod Swarzędzem powstają kamizelki taktyczne i niebawem również kuloodporne. 

Kamizelki taktyczne powstają w firmie tapicerskiej zlokalizowanej w Jasienie. W pracę zaangażowali się pracownicy firmy pochodzący z Ukrainy, którzy w ten sposób pragną wesprzeć swoich bliskich, swoich rodaków broniących się przed brutalną napaścią reżimu Putina. Teraz do pomocy zgłasza się coraz więcej chętnych, w tym krawcowe i szefowie firm produkujących meble tapicerowane. W wypowiedzi dla TVP3 Poznań Agata Przybyłowicz, przedstawicielka takiego przedsiębiorstwa mówi: –„Do tej pory nie produkowaliśmy kamizelek. Nawet nam się nie śniło, że moglibyśmy coś takiego wytworzyć w naszej firmie.” 

Oprócz sporego nakładu pracy i czasu uszycie kamizelki jest drogie. Koszt przygotowania jednej kamizelki zaczyna się od 200 zł. Kamizelka taktyczna to już 300 zł. Co należy podkreślić do Charkowa wysłano już 50 kamizelek taktycznych uszytych w gminie Swarzędz.

Co więcej udało się nawiązać oficjalną współpracę z merami ukraińskich miast – Kijowa, Charkowa, Lwowa i Winnicy. Jak zaznacza Marta Lebryk, współorganizatorka grupy „Pomoc humanitarna dla Ukrainy” w wypowiedzi dla Radia Poznań: – „Przygotowujemy kamizelki taktyczne, a także kamizelki kuloodporne z wkładem i bez wkładu. Pozyskujemy ten wkład tutaj w kraju, a także na miejscu w Ukrainie po dostarczeniu tych kamizelek. Około 20 osób zajmuje się całą logistyką, czyli dostarczeniem tych kamizelek, zorganizowaniem sponsorów. Zostaliśmy również pełnomocnikami miast Kijowa, Charkowa, Lwowa i Winnicy.”

Kamizelki kuloodporne z gminy Swarzędz
Grupa oficjalnie współpracuje z merami największych ukraińskich miast

 

Grupa Pomoc humanitarna dla Ukrainy aktywnie informuje o swoich działaniach na Facebooku. Koszt produkcji takich kamizelek jest spory, pomimo że opiera się na pracy wolontariuszy. Dlatego każdy, kto chce wesprzeć finansowo działania na rzecz pomocy Ukrainie może to zrobić za pośrednictwem portalu zrzutka.pl.

Ponadto osoby chcące pomóc, mogą przynosić materiały potrzebne do wykonania kamizelek do pod adres ul. Wrzesińską 107, Jasin.

Aktualności ze Swarzędza i okolic znajdziecie TUTAJ.

Kamizelki kuloodporne z gminy Swarzęd
Kamizelki kuloodporne z gminy Swarzędz pojadą do obrońców Ukrainy

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *