Kryzys dociera do Swarzędza – burmistrz: nawet 100 etatów zagrożonych!

Kryzys spowodowany pandemią zatacza coraz szersze kręgi: Volkswagen zamierza zwolnić kolejne 450 osób, a burmistrz Marian Szkudlarek zauważa, że zagrożonych może być nawet 100 etatów pracujących w Centrum Logistycznym zlokalizowanym w gminie Swarzędz. 

W związku z pandemią doszło do zatrzymania produkcji w wielu fabrykach. Część była wymuszona przepisami, a część wynikała z załamania w łańcuchach dostaw, czy rynków zbytu. Volkswagen, zatrudniając 10 tys. osób w swoich zakładach w Poznaniu, Wrześni i Swarzędzu, to jeden z największych pracodawców w regionie. Już wcześniej informowaliśmy o zwolnieniach planowanych na maj 2020, ale niedawno pojawiła się informacja o zwolnieniu kolejnych 450 pracowników. W materiale na portalu money.pl odniósł się do tych informacji burmistrz Swarzędza, M. Szkudlarek, zaznaczając, że zagrożonych jest nawet 100 miejsc pracy w Centrum Logistycznym:

Na początku to sami pracownicy wymusili od dyrekcji, aby zamknęła produkcję. Po kilku tygodniach zaczęli nalegać, aby fabryka ruszyła, ponieważ zaczęli mniej zarabiać, nie mieli nadgodzin. A teraz doszło do tego, że rynki zbytu w całej Europie zaczęły się walić i zapowiedziano redukcję. Wiem, że cześć osób z tej setki może uda się przenieść do Antoninka.

Jak się okazuje, nie tylko swarzędzkie fabryki są zagrożone – więcej można przeczytać w materiale na portalu money.pl.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic – TUTAJ.

kryzys burmistrz 100 etatów

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.