W Kostrzynie tunel już przejezdny. Teraz czekamy na gminę Swarzędz

Jak informuje gminny portal informacyjny InfoKostrzyn tunel pod torami kolejowymi w Kostrzynie już jest przejezdny. Mieszkańcy gminy Swarzędz muszą jeszcze trochę poczekać na dwa tunele – zgodnie z planami do 2023 roku.

Portal InfoKostrzyn poinformował, że od soboty 18 grudnia 2021 długo oczekiwany w Kostrzynie tunel już jest przejezdny. Nowy układ drogowy jest już do dyspozycji kierowców, choć czeka jeszcze szereg prac. Szymon Matysek, burmistrz Kostrzyna zaznacza: – Termin zakończenia wszystkich prac to 30 kwietnia 2022 roku. Przed nami montaż oświetlenia, ostatnia warstwa asfaltowa, oznakowanie poziome i pionowe, prace wykończeniowe. Ale już od teraz z zachowaniem ostrożności można korzystać dróg i chodników. 

Na tę chwilę ruch został udostępniony tylko lokalnie, a na głównych drogach wciąż będą informacje o objazdach, podobnie, nie zmienią się trasy lokalnej komunikacji autobusowej.

Kostrzyńska inwestycja, która łączy ulice Powstańców Wielkopolskich, Grunwaldzką i Średzką jest największą w gminie pod względem kosztów. Jej wartość to przeszło 53 mln zł. Jednak część środków pochodzi spoza gminy – 14,5 mln to wkład PKP Polskich Linii Kolejowych, a 9 mln zł dołożył Powiat Poznański.

Więcej na temat kostrzyńskiego tunelu można znaleźć na stronach portalu InfoKostrzyn.

Natomiast mieszkańcy gminy Swarzędz muszą się jeszcze uzbroić w nieco cierpliwości. Dwa bardzo oczekiwane tunele pod torami, które mają usprawnić komunikacje w gminie Swarzędz powinny być gotowe do użytku na koniec 2023 roku. Mowa o tunelu pod torami kolejowymi w ulicy Swarzędzkiej w Kobylnicy oraz o tunelu w rejonie ulicy Tabaki w Swarzędzu. W przypadku tego pierwszego, 30 czerwca 2021 r. podpisano umowę z wykonawcą, firmą STRABAG. Koszt tej inwestycji to około 50 mln zł. Swarzędzki tunel pochłonie nawet 30 mln zł.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

W Kostrzynie tunel już przejezdny
Fotografia pochodzi z portalu InfoKostrzyn.pl

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *