Swarzędzcy seniorzy i przedpremierowy pokaz w Ośrodku Kultury

W piątkowe popołudnie 21 stycznia 2022 w Ośrodku Kultury w Swarzędzu odbył się przedpremierowy pokaz przedstawienia, które przygotowali swarzędzcy seniorzy.

Pokaz został przygotowany pod kierunkiem znanej aktorki Magdaleny Pawelec. Z powodu pandemii, przedstawienie odbyło się w małym gronie, zaproszeni byli tylko najbliżsi uczestników.

Pokaz otwierał tekst Luka Stonksa „W imię miłości..” skłaniający do refleksji nad życiem, miłością, istnieniem. Potem było na wesoło: 4 zabawne scenki z  codzienności. W pierwszej mąż nierób, który wyjaśnił , że „prawdziwy mężczyzna składa się z mężczyzny biologicznego i samochodu”. W drugiej można było podsłuchać rozmowę telefoniczną dwóch pań pragnących zamienić psa na domek, oszukując tę drugą. W kolejnej uczestnicy mofli poznać sąsiadkę podglądającą systematycznie sąsiada (bo chciała tylko nauczyć się kroków salsy), w ostatniej lekarka z pacjentką rozmawiały o czynnikach ryzyka i ważnych dla zdrowia wskazówkach (odżywiać się racjonalnie i zdrowo, papierosy są niezdrowe, nie wolno łączyć ich z alkoholem).

Na końcu było głośno: swobodny taniec i piosenka (Pieśń Wolnych Ludzi), a potem dłuuugie oklaski, gratulacje, mnóstwo zdjęć, kwiaty dla reżyser Magdy Pawelec, której aktorzy serdecznie dziękowali za cierpliwość, wyrozumiałość, zaangażowanie i uśmiech. Tak to z okazji święta seniorów – dnia babci oraz dnia dziadka – babcie z dziadkiem zaprosili swoich bliskich na zabawne popołudniowe spotkanie.

Spektakl zostanie zaprezentowany szerszej publiczności wiosną tego roku, o ile nie pokrzyżują tego obostrzenia związane z koronawirusem. Mamy w Swarzędzu super seniorów-aktorów! Gratulujemy pasji i odwagi!

Więcej aktualności ze Swarzędza i okolic znajdziecie TUTAJ.

Swarzędzcy seniorzy i przedpremierowy pokaz
Swarzędzcy seniorzy i przedpremierowy pokaz w Ośrodku Kultury

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *