Lider znów bez wyjazdowego zwycięstwa – tylko remis w Mosinie

Lider Swarzędz pojechał do Mosiny po zwycięstwo, bo KS 1920 to drużyna plasowana niżej w tabeli – znów bez wyjazdowego zwycięstwa. Do powrotnego autobusu czarno-czerwoni zabrali jednak tylko punkt.

 To był pierwszy z trzech meczów z rzędu z drużynami z końca tabeli. Do tego KS 1920 Mosina wszedł w wiosnę dużo słabiej niż Lider, remisując dotąd tylko raz i aż czterokrotnie zaznając goryczy porażki. Po ważnym zwycięstwie z UKS Śrem, czyli wyżej notowanym zespołem, celem były dobre wyniki z drużynami zza pleców. To była jednak kolejka, w której lider tabeli zakończył długą passę zwycięstw, a komplet punktów zdobyła m.in. przedostatnia drużyna. Dlatego liderowcy musieli uszanować to, co udało się podnieść z murawy w Mosinie. Tym bardziej, że nawet jeden punkt do końca nie był pewien.

Siedem żółtych kartek pokazanych przez arbitra tego meczu pokazuje, że obie strony były zaangażowane od początku do końca. Pierwsza część gry zostanie zapamiętana właśnie z dużej liczby starć, gry w środku pola i konstruowania akcji, z których tylko część docierała do pól karnych. Gospodarze częściej zagrażali naszej bramce, ale Kowalski dużo pracy nie miał.

Po przerwie goli nie zabrakło. Goście zadbali o to… dwukrotnie. Najpierw wyłożyli pikę napastnikowi rywali tak, że spudłować było trudno. Potem Wnuk uderzył nieprzewidywalnie, z daleka, a piłka ku zaskoczeniu mosińskiego bramkarza zatrzepotała w siatce, i to bocznej. Do końca obie drużyny próbowały przechylić szalę zwycięstwa, ale jak już dochodziło do strzałów, to albo niecelnych, albo wyłapanych przez golkiperów.

Tak jak wszystkich nas czeka długi weekend, tak w lidze okręgowej nadchodzi czas wzmożonego grania. W 9 dni rozegrane zostaną 3 kolejki, z czego dwukrotnie czarno-czerwoni zagrają na Stadionie Miejskim w Swarzędzu. Na początek majowego weekendu (choć jeszcze w kwietniu) w sobotę o g.14 Lider podejmie Pogoń Książ Wlkp., z którą jesienią pechowo przegrał.

Liga okręgowa WZPN, grupa 4, kolejka 21.: KS 1920 Mosina – Lider 1:1 (0:0) Widzów: 83; Gole: Zawada (58’) dla Mosiny i Wnuk (76’) dla Lidera

Skład Lidera: Kowalski, Górczewski, (k)Ciesielski, Owczarek (Umeh), Korcz, Bentkowski, Maciejewski, Skrodziuk, Marzec (Pogorzelec), Wnuk, Sołtysiak (Yildirim) oraz Strugalski; trener Adrian Małek

Pozostałe mecze: Avia-Clescevia 3:3 PKS Racot-Polonia 1:1 LZS Cielcza-GKS Żerków 3:1 TPS Winogrady-JunaTrans 5:0 Zawisza-GKS Jaraczewo 2:1 Lotnik-Wisła 2:2 Pogoń-UKS Śrem 4:1

Tabela ligi okręgowej po 21 kolejkach:

 1. Avia Kamionki 59 punktów
 2. LZS Cielcza 45
 3. Polonia Poznań 44
 4. PKS Racot 38
 5. OTPS Winogrady 34
 6. UKS Śrem 33
 7. Wisła Borek Wlkp. 30
 8. GKS Jaraczewo 27
 9. Lider Swarzędz 26
 10. GKS Żerków 25
 11. KS 1920 Mosina 22
 12. Clescevia 22
 13. Pogoń Książ Wlkp. 21
 14. Zawisza Dolsk 19
 15. Lotnik Poznań 19
 16. Juna-Trans Stare Oborzyska 10

Adam Górczewski

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Lider znów bez wyjazdowego zwycięstwa
Lider znów bez wyjazdowego zwycięstwa – tylko remis w Mosinie
Lider znów bez wyjazdowego zwycięstwa
Lider znów bez wyjazdowego zwycięstwa – tylko remis w Mosinie

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *