Zgrupowanie najmłodszych członków Poznańskiego Klubu Brydżowego

Mówiła matula: nie wychodź spod króla – w Kobylnicy odbyło się zgrupowanie najmłodszych członków Poznańskiego Klubu Brydżowego.

W pierwszy marcowy weekend grupa 22 młodych brydżystów udała się do schroniska młodzieżowego w Kobylnicy, aby spędzić tam czas rozwijając swoje brydżowe kompetencje. Młodzi adepci pracowali intensywnie w czasie trzech sesji szkoleniowych i rozegrali 38 rozdań turniejowych. W klasyfikacji długofalowej wygrała para: Filip i Szymon z I LO Fundacji EKOS w Swarzędzu. Nie było jednak przegranych, każda z par wykazała się jakimś znaczącym wynikiem w którejś z 4 sesji turniejowych. Na szczególne uznanie zasłużyli najmłodsi – uczniowie klasy IV ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Swarzędzu: Wojtek i Michał, których znajomość licytacji mogła czasem zawstydzić najstarszych.

Wśród brydżystów przeważali chłopcy, na szczęście przyjechały też dziewczyny, które skutecznie walczyły o swoją pozycję w klasyfikacji.

Najbardziej dzieciom spodobała się sesja dotycząca znanych brydżowych powiedzeń, którą zrealizowaliśmy w formie popularnych kalamburów.

Głód zaspokoiliśmy pizzą, a przerwę w grze wypełniły nam szaleństwa na kobylnickim placu zabaw. Naładowani pozytywną energią  wróciliśmy do zajęć. Wieczorem byłam pełna podziwu dla wszystkich młodych adeptów widząc, z jakim skupieniem wysłuchali godzinnej analizy wyników turniejów, którą szczegółowo przeprowadził Ryszard Paluczek.

Elżbieta Paluczek

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Zgrupowanie najmłodszych członków
Zgrupowanie najmłodszych członków Poznańskiego Klubu Brydżowego

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *