Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz

25 i 26 marca 2023 roku odbędzie się Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz.

Rozgrywki rozpoczną się w Ośrodku Kultury w Swarzędzu o godzinie 10:00. W sobotę walczyć będą juniorzy (do 18 roku życia), a w niedzielę seniorzy. Sędzią turnieju będzie Michał Szymenderski.

Turniej rozgrywany będzie w systemie szwajcarskim na dystansie 7 rund, tempo gry: 15 minut na partię dla zawodnika – w turnieju obowiązują przepisy PZSzach. O miejscu w turnieju decyduje liczba zdobytych punktów (wygrana 1 pkt, remis 0,5 pkt, przegrana 0 pkt). W przypadku równej liczby zdobytych punktów o miejscu decydują kolejno: – wartościowanie skrócone Buchholza -1 (z odrzuceniem najniższej wartości) – wartościowanie pełne Buchholza – wartościowanie Sonneborna-Bergera – progres – wynik bezpośredniej partii między zainteresowanymi zawodnikami – liczba zwycięstw – liczba zwycięstw czarnymi.

Organizatorzy zapewniają dyplomy i upominki dla wszystkich zawodników, a najlepsi zawodnicy zostaną nagrodzeni nagrodami rzeczowymi.

Osoby zainteresowane udziałem w Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz mogą zapisać się zdalnie.

  • Zapisy dla juniorów dostępne są TUTAJ
  • Zapisy dla seniorów dostępne są TUTAJ

Liczba miejsc jest ograniczona (limit uczestników to 40 osób). Decyduje kolejność zgłoszeń. Wpisowe wynosi 50 zł i płatne jest w dniu zawodów.

Warto zauważyć, że to nie pierwsza edycja turnieju szachowego w gminie Swarzędz. Podobne wydarzenia miały miejsce również w latach ubiegłych, ciesząc się coraz większym zainteresowaniem zarówno dorosłych, jak i młodzieży.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Otwarty Turniej Szachowy o Puchar

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *