Atak zimy (ale nie na długo)!

Dzisiejszy poranek (16 stycznia 2018 r.) przywitał nas opadami śniegu. Wszyscy podróżujący zmuszeni byli uwzględnić dodatkowe minuty, szczególnie cenne o poranku, by zdążyć na czas do pracy. Kierowców oprócz odśnieżania samochodów (które jest obowiązkowe przed ruszeniem w drogę) czekają spore opóźnienia w wyniku korków (o sytuacji na swarzędzkich drogach piszemy w osobnej informacji). Ponadto wszyscy korzystający z komunikacji miejskiej czy kolejowej również muszą wziąć pod uwagę możliwość opóźnień.

Jednak zima z nami długo nie wytrzyma, według dr inż. Dariusza Graczyka z Instytutu Środowiska Rolniczego i Leśnego PAN w Poznaniu już popołudniem się ociepli, a śnieg zmieni się w tak nielubianą chlapę:

Wiejący nad ranem silny wiatr oraz opady śniegu są skutkiem przemieszczającego się z zachodu na wschód niżu norweskiego wraz z frontem atmosferycznym. W ciągu dnia nastąpi stopniowy wzrost temperatury do około zera w godzinach południowych i 2 stopni późnym popołudniem i wieczorem. Opady śniegu będą przechodzić w deszcz ze śniegiem a następnie wczesnym popołudniem w sam deszcz. Najbliższej nocy ponownie mogą się pojawić niewielkie opady śniegu przy temperaturze około od 0 do -1 stopnia. W środę pochmurno ale przez większą część dnia bez opadów. Temperatura maksymalna w dzień od 1 do 2 stopni Celsjusza.

 

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *