Ulica Średzka w Zalasewie zamknięta dla ruchu w dniach 16-17 lutego

W związku z prowadzonymi pracami  bitumicznymi, ulica Średzka w Zalasewie będzie zamknięta dla ruchu od czwartku 16 lutego do piątku 17 lutego. W środę będą miejscowe przewężenia. 

Wykonanie robót bitumicznych na ulicach Średzkiej i Polskiej już 14 lutego. Zgodnie z harmonogramem prace miały dotyczyć głównie ulicy Polskiej. Natomiast w środę, 15 lutego należy się liczyć z pewnymi utrudnieniami na ul. Średzkiej. Od skrzyżowania z ul. Irlandzką do skrzyżowania z ul. Pszczelną będą miejscowe przewężenia jezdni do 1 pasa ruchu, ale w dalszym ciągu będzie możliwy przejazd ul. Średzką w obu kierunkach.

Sytuacja się skomplikuje w czwartek 16 lutego, gdy będzie kładziona warstwa ścieralna na jezdni ulicy Średzkiej. Tego dnia od ul. Irlandzkiej do skrzyżowania z ul. Polską, włącznie z rondem będzie brak możliwości przejazdu od ul. Pszczelnej w kierunku Swarzędza i na odwrót. Zostaną wprowadzone będą obowiązywały objazdy, a dojazd do ul. Pszczelnej będzie możliwy od strony Kleszczewa. Autobusy pojadą zmienionymi trasami.

Również w piątek 17 lutego nie będzie możliwości przejazdu ul. Średzką. Od skrzyżowania z ul. Polską, włącznie z rondem do skrzyżowania z ul. Pszczelną kierowcy tego dnia nie przejadą. Wprowadzone zostaną objazdy. Dojazd do ulicy Pszczelnej będzie możliwy od strony Kleszczewa tylko w godzinach porannych. Kierowcy będą mogli dojechać do Pszczelnej później dopiero następnego dnia w godzinach porannych. Wynika to z wykonania wyplotu z masy w kierunku ul. Pszczelnej.

Zmienione trasy autobusowe linii 497 i 498

Jak informuje Urząd Miasta i Gminy w Swarzędzu zmianom w czwartek i w piątek zmianie ulegną również trasy autobusów linii 497 i 498. W te dni pojazdy komunikacji miejskiej nie będą kursować ul. Średzką na odcinku od Olszynowej do ronda przy ul. Średzkiej i Rabowickiej. Pojadą one objazdem przez Rabowice – ul. Olszynową, Bukową i Bliską. Przy ul. Olszynowej i Bukowej zostaną ustawione przystanki tymczasowe. UMiG zauważa, że w związku z objazdem czas dojazdu do przystanków końcowych może przesunąć się o około 5 minut. Kursy linii 498 z Kruszewni przez Rabowicką (odjazd z Kruszewni w dni robocze o 14:15 i 22:15) odjadą z przystanku Rabowicka/Pętla nie wcześniej niż o swoim czasie rozkładowym (tj. 14:29 i 22:29).

Od soboty, 18 lutego, kierowcy znów przejadą ulicą Średzką, a autobusy wrócą do normalnego rozkładu jazdy.


www.openstreetmap.org

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Ulica Średzka w Zalasewie zamknięta
Ulica Średzka w Zalasewie zamknięta dla ruchu w dniach 16-17 lutego

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *