Gdzie mieszkaniec Swarzędza ubezpieczy aparat fotograficzny?

Dziś średniej klasy smartfon może wykonać zdjęcie dobrej jakości. Jednak wciąż nie brakuje pasjonatów, którzy cenią sobie fotografię wykonaną aparatem. Jeśli jesteś jednym z nich, zabezpiecz się finansowo na wypadek utraty swojego sprzętu lub jego uszkodzenia. Dowiedz się, gdzie mieszkaniec Swarzędza ubezpieczy aparat fotograficzny.

Aparat fotograficzny – dlaczego warto zastanowić się nad ubezpieczeniem go?

Aparat fotograficzny pozwala na uwiecznienie ulotnych chwil. Choć większość smartfonów umożliwia robienie zdjęć, to lustrzanki są wciąż chętnie wybierane. Wykorzystanie takiego sprzętu w fotografii pozwala na uzyskanie ciekawych efektów.

Taki sprzęt może być wyposażeniem fotografa-amatora, który, wykorzystując go, realizuje swoją pasję. Często też stanowi mienie firmowe. Nie brak również kolekcjonerów zbierających stare lustrzanki analogowe czy legendarne polaroidy. Wartość takiego sprzętu może przekroczyć nawet kilkanaście tysięcy złotych. Dlatego warto zakupić polisę, która obejmie ochroną aparat.

Jakie ubezpieczenie może obejmować aparat fotograficzny?

Ubezpieczenie aparatu fotograficznego pozwala na uchronienie się przed finansowymi skutkami związanymi ze zniszczeniem tego sprzętu lub jego kradzieżą. Zazwyczaj taką polisę proponują sklepy, w których kupiono aparat, w ramach przedłużonej gwarancji. Co jednak zrobić, jeśli Twój model już ma swoje lata, a Ty chcesz go ubezpieczyć? W takiej sytuacji możliwe są dwa rozwiązania.

  1.     Zakup rozszerzenia polisy mieszkaniowej

Ubezpieczenie nieruchomości w podstawowej formie obejmuje jedynie stałe elementy konstrukcyjne budynku, takie jak np. mur. Istnieje jednak możliwość rozszerzenia zakresu ochrony o mienie znajdujące się w domu, w tym także o aparat fotograficzny. Należy przy tym pamiętać, że dodanie takiego elementu do polisy wpłynie na wysokość składki.

  1.     Ubezpieczenie firmowe

Jeśli aparat fotograficzny wykorzystujesz do prowadzenia działalności gospodarczej, możesz skorzystać z oferty ubezpieczeń dla firm. W ten sposób zadbasz, aby uszkodzenie sprzętu lub jego utrata nie przyczyniły się do braku możliwości obsługi klientów.

Aparat fotograficzny może być ubezpieczony od awarii lub uszkodzenia, np. na skutek pożaru czy powodzi. Cena polisy jest w dużej mierze zależna od wartości sprzętu oraz liczby zdarzeń uwzględnionych w zakresie ochrony.

Gdzie w Swarzędzu wykupić polisę na aparat fotograficzny?

Zastanawiasz się, gdzie w Swarzędzu najlepiej kupić polisę mieszkaniową z rozszerzeniem na aparat fotograficzny? Chcesz wykupić ubezpieczenie firmowe, które obejmie ten sprzęt? Coraz więcej osób decyduje się na zapewnienie sobie ochrony w takim zakresie przez internet. Aby to zrobić, wystarczy skorzystać z kalkulatora online, np. na stronie https://rankomat.pl/ubezpieczenie-mieszkania-i-domu/kalkulator. Dzięki temu bez wychodzenia z domu sprawdzisz propozycje polis od nawet kilkunastu towarzystw ubezpieczeniowych. To doskonałe rozwiązanie również dla tych, którzy cenią sobie oszczędność pieniędzy. Dzięki porównaniu różnych ofert łatwiej wybierzesz tę najatrakcyjniejszą.

Gdzie mieszkaniec Swarzędza ubezpieczy
Gdzie mieszkaniec Swarzędza ubezpieczy aparat fotograficzny? Fot. freepik.com.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *