Dziesiąte zwycięstwo Liderek w 1LK i dwa zwycięstwa młodych Liderek

W niedzielne popołudnie koszykarki Lidera Swarzędz podejmowały w meczu 1LK rezerwy Ślęzy Wrocław – było to dziesiąte zwycięstwo Liderek w 1LK.

Trener Tomasz Eichert rozpoczął mecz piątką: Kubiak, Wojdalska, Pisera, Wdowiuk i Ratajczak. Początek to szybka gra Liderek, które po 6 minutach prowadziły 13:2 i trener gości Jarosław Krysiewicz musiał wziąć czas. Przerwa mobilizująco wpłynęła na jego zawodniczki, które odrobiły straty i po 10 minutach na tablicy widniał wynik 16:13.

Druga kwarta to dominacja swarzędzanek, które dobrze broniły, a w ataku dzieliły się piłką. Tego dnia bardzo dobrze oglądało się akcje Liderek. Drugą kwartę wygrały 27:10 i prowadziły do przerwy 43:23. Zdawać by się mogło, że jest już po meczu, ale rywalkom udało się na przełomie trzecie i czwartej kwarty zniwelować przewagę do 8 oczek. Końcówka meczu to jednak znowu wyższy bieg Liderek, które ostatecznie zwyciężyły 85:61.

Tego dnia swarzędzanki były bardzo dobrze usposobione rzutowo, gdyż trafiły aż 13 razy za 3 punkty na 48% skuteczności – 13/27. Do tego zagrały bardzo zespołowo, bo miały aż 27 asyst. Bliska triple-double była Magda Ratajczak, która rzuciła 11 pkt, zebrała aż 17 piłek i rozdała 7 asyst. 24 oczka rzuciła Magda Wojdalska, która na 6 rzutów za 3 trafiła aż 5, dokładając 6 zbiórek i 7 asyst. Double-double zaliczyła Marta Wdowiuk 14 pkt i 10 zb. Oprócz nich grały: Magda Pisera 13 pkt (1×3)– 5 asyst, Karolina Maj 8 pkt (1×3), Ola Kubiak 8 (1×3), Daryna Polomariuk 5 (1×3), Kupczyk 2, Antonina Maj i Liwia Cabańska.

Było to 10 zwycięstwo Liderek w 18 ligowym spotkaniu, które wskoczyły na 5 miejsce w ligowej tabeli. W najbliższą sobotę swarzędzanki udadzą się do Krakowa na mecz z najlepszą w tym sezonie Wisłą Kraków.

Młode Liderki też wygrywają

Dwa mecze w rozgrywkach 2 ligi kobiet rozegrały młode swarzędzkie koszykarki w miniony weekend. Swarzędzanki w piątek zakończyły obóz i trener Andrzej Śniadek, mógł przetestować to nad czym pracował w ciągu tygodnia. Obydwa mecze rozegrały praktycznie tylko Kadetki rocznika 2008. W sobotę zadebiutowała Hania Mróz rocznik 2010 najmłodsza zawodniczka w lidze, która przebiła Alicję Kobylińską rocznik 2009.

W sobotę swarzędzanki pokonały ENEA AZS Poznań 53:39, przegrywając do przerwy 26:23. O zwycięstwie zadecydowała dobra druga połowa, w której Liderki pozwoliły rywalkom zdobyć tylko 13 punktów. W niedzielę Lider udał się do Wschowy i pokonał miejscowe WSTK 74:56. Punkty w meczach zdobyły: Gabrysia Flaszak (2,4), Antonina Kuchcińska (0,10), Oliwia Janicka (-,3), Alicja Kobylińska (2,0), Antonina Maj (22,25), Olga Majtczak (0,1), Marika Mierzejewska (13,13), Hanna Mróz (3,-), Antonina Sikora (6,4), Weronika Stachowiak (4,6), Karolina Stańczewska (1,6), Julia Zając (-,2).