Nieoczekiwana wizyta: Ryszard Petru wysiada na stacji Swarzędz

To była zdecydowanie nieoczekiwana wizyta – Poseł na Sejm VIII kadencji i były przewodniczący partii Nowoczesna – Ryszard Petru w czwartek 10 września zagościł w naszym mieście, a nawet pochwalił się fotografią ze stacji PKP Swarzędz.

Były już polityk, który najbardziej zapadł w pamięci przez feralną podróż na Maderę w ramach urlopu, w czasie, gdy opozycja strajkowała pod parlamentem, dość przypadkowo znalazł się naszym mieście. Nieoczekiwana wizyta na stacji Swarzędz Ryszarda Petru wynikała z awarii systemu sterowania ruchem na dworcu głównym PKP w Poznaniu. Ekonomista podróżował do Berlina, a wyniku awarii wiele pociągów przez długi czas nie mogło wjechać na stację Poznań Główny, w tym właśnie ekspres Warszawa-Berlin. Pasażerowie nie mogli wsiąść w Swarzędzu w pociągi do Poznania, a także wysiadali na stacjach na trasie do dworca głównego na innych przystankach. Ci, co mieli mniej szczęścia, kilkadziesiąt minut spędzili zamknięci w wagonach, choć z okien widać już było stację Poznań Główny.

Ryszard Petru miał to szczęście, że mógł wysiąść z pociągu, by w inny sposób podróżować w wybranym kierunku. Ewidentnie Swarzędz musiał mu przypaść do gustu, gdyż w mediach społecznościowych pochwalił się fotografią z przystanku kolejowego.

Niestety nie udało nam się dowiedzieć, czy założyciel partii Nowoczesna dotarł do wybranego miejsca podróży i jak się przemieścił ze Swarzędza. Na szczęście z pomocą przybyli internauci sugerując wybranie autobusów na Śródkę. Pojawiły się też propozycje zakupu mebli, a złośliwi zasugerowali także, że lepiej było wybrać samolot na Maderę.

Zupełnie szczerze i bez złośliwości, mamy nadzieję, że pobyt w Swarzędzu okazał się udany. Niezależnie od poglądów politycznych – zapraszamy każdego!

Aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *