Festyn pszczelarski w Swarzędzu – „Miodowe Lato w Skansenie” 7 sierpnia

7 sierpnia 2022 roku w Swarzędzu odbędzie się festyn pszczelarski „Miodowe Lato w Skansenie”. Skansen i Muzeum Pszczelarstwa im. prof. Ryszarda Kosteckiego w Swarzędzu zaprasza na festyn w godzinach od 11:00 do 17:00. 

Podczas festynu zaplanowano wiele atrakcji. Będzie można oglądać wspinaczkę bartnika na drzewo do barci po miód, pracę pszczelarzy przy podbieraniu miodu z ula i wirowaniu miodu, a także dowiedzieć się jak pomagać pszczołom samotnicom i poznać lecznicze i dietetyczne właściwości miodu i produktów pszczelich.

Festyn pszczelarski w Swarzędzu to również okazja, by zaopatrzyć się w zapas miodu – zorganizowany bowiem zostanie kiermasz miodu i produktów pszczelich oraz giełda sprzętu pszczelarskiego. Organizatorzy zapewniają, że nie zabraknie atrakcji dla dzieci. Przewidziano dla nich malowanie twarzy, zabawę z pszczółkami, pokaz Klauna Cyrkowca oraz konkursy. Dzieci przebrane za pszczółki lub trutnie mają wstęp bezpłatny na festyn i mogą wziąć udział w konkursie na najładniejszy strój.

Szczegółowe informacje na temat festynu dostępne są w TYM miejscu.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Festyn pszczelarski w Swarzędzu
Program festynu. Źródło: UMiG.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *