Fatalny początek sezonu

Podopieczni Jakuba Ostrowskiego zaliczyli falstart w pierwszym meczu sezonu 2017/18 IV ligi. Swarzędzki Klub Sportowy przegrał na wyjeździe z Orłami Pniewy 0:3.

W sobotnie sierpniowe przedpołudnie drużyna SKS-u zupełnie nie przypominała zespołu z rundy wiosennej poprzednich rozgrywek. Od pierwszego gwizdka gospodarze przejęli inicjatywę, której nie oddali aż do końca spotkania. – Wyglądało to bardzo słabo. Nie wychodziło nam praktycznie nic na boisku – mówił po zakończeniu meczu drugi trener Unii, Damian Ludwiczak.

Na przerwę piłkarze schodzili z wynikiem 1:0 na korzyść Orłów po trafieniu Tomasza Puncewicza w 15. minucie. – Jeżeli miałbym być obiektywny to takiej stuprocentowej akcji nie stworzyliśmy przez cały mecz – kontynnuował Ludwiczak. Brak aktywności swarzędzan w ataku bezlitośnie wykorzystali gospodarze, którzy po zmianie stron dołożyli jeszcze dwie bramki. W 55. minucie gola strzelił Dmytro Koszakow, a jednaście minut później „Dumę Swarzędza” dobił Tomasz Puncewicz trafiając drugi raz w tym spotkaniu.

Warto jednak odnotować, że poprzedni sezon „niebiesko-biali” także rozpoczęli od porażki 0:3, a ostatecznie udało się zakończyć rozgrywki na 3. pozycji w tabeli.

Orły Pniewy – Unia Swarzędz 3:0 (1:0)

Bramki: Tomasz Puncewicz (15′, 66′), Dymtro Koszakow (55′)

Skład Unii: 12. Dariusz Nowak – 2. Daniel Brylewski, , 17. Mikołaj Nowak, 18. Jakub Marzyński, 6. Kamil Czaplicki (80′ 21. Kacper Sztuba) – 8. Filip Soboń, 13. Tomasz Neumann (65′ 14. Patryk Pawłowski), 7. Tomasz Węcławek (65′ 22. Piotr Babuszkiewicz), 11. Dominik Nowacki (70′ 24. Marek Olejnik), 10. Mateusz Świergiel – 9. Krzysztof Stępiński.