XIII Festiwal Orkiestr Dętych im. Rajmunda Gronowskiego

Stowarzyszenie Kulturalne Orkiestra Dęta w Swarzędzu oraz Ośrodek Kultury w Swarzędzu zapraszają na XIX Swarzędzki Festiwal Orkiestr Dętych im. Rajmunda Gronowskiego, który odbędzie się już w pierwszy weekend września.

Podczas Festiwalu zagrają Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Zambrowie, Miejska Orkiestra Dęta Żarskiego Domu Kultury, Orkiestra Dęta „Gród nad Prosną” z Kalisza, Sompoleńska Orkiestra Dęta oraz gospodarz, czyli Swarzędzka orkiestra Dęta.

W piątek, 1 września na Placu Niezłomnych odbędzie się koncert inauguracyjny, podczas którego wspólnie wystąpią Orkiestry z Zambrowa i Swarzędza.

Kulminacyjnym dniem festiwalu będą sobotnie (2 września) wydarzenia, które zagoszczą na terenie całej gminy. Punktualnie o godz. 12:30 rozpoczną się koncerty osiedlowe, które odbędą się w tym roku w Swarzędzu w rejonie ul. Torunia i Staszica, na os. Kościuszkowców, os. Raczyńskiego, os. Dąbrowszczaków oraz w Zalasewie (przy świetlicy) Dwie godziny później wszystkie orkiestry przejdą ulicą Wrzesińską kierując się na Rynek. Tam nastąpi oficjalne otwarcie XIX Swarzędzkiego Festiwalu Orkiestr Dętych im. Rajmunda Gronowskiego. Po wspólnym wykonaniu dwóch utworów, wszyscy artyści oraz zaproszeni goście, uroczystym, muzycznym przemarszem skierują się w stronę pływalni Wodny Raj. Przemarsz będzie odbywał się z Rynku przez Plac Niezłomnych i dalej ulicami Piaski, Strzelecką, św. Marcina i Kosynierów.

Rozpoczęcie koncertów na scenie przy pływalni planowane jest na godz. 16:00. Podczas trzygodzinnego koncertu, przed swarzędzką publicznością zaprezentują się orkiestry dęte z Kalisza, Zambrowa, Żar, Sompolna oraz Swarzędza.

/ok/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *