Dwie wygrane Lidera w 1LK! Grała też koszykarska młodzież

Dwie wygrane Lidera w 1LK: w minionym tygodniu koszykarki Lidera Swarzędz nadrabiały pierwszoligowe zaległości i rozegrały dwa mecze u siebie.

W środę w derbach Wielkopolski podejmowały Tęczę Leszno. Był to pojedynek trzecie z czwartą drużyna w tabeli. Kibice byli świadkami naprawdę dobrego meczu, w którym to podopieczne trener Anny Talarczyk okazały się lepsze i wygrały 73:64. Pierwsza połowa to bardzo wyrównane spotkanie, w którym żadna z drużyn nie mogła odskoczyć rywalkom. Lider zaczął piątką: Flaszak, Motyl, Wojdalska, Wdowiuk i Piechowiak i początek układał się po myśli gospodyń. Liderki prowadziły już 19:11, ale run 7-0 Tęczy doprowadził do wyrównanej końcówki pierwszej kwarty 22:20. Początek drugiej kwarty to najlepszym okres dla przyjezdnych. Trzy trójki Igi Walentowskiej i Alicji Szloser wyprowadziły rywalki na siedmiopunktowe prowadzenie 31:24. Dwoma trójkami odpowiedziała Weronika Jarecka i znowu mecz się wyrównał, a do przerwy na tablicy widniał wynik po 40. W trzeciej kwarcie kluczowy run 12:0 zaliczyły Liderki prowadzone przez Katarzynę Motyl – 10 pkt w tej kwarcie. Po 30 minutach to swarzędzanki prowadziły 58:47. Tęcza całą czwartą kwartę próbowała zniwelować przewagę, ale koszykarki Lidera grały mądrze i cierpliwie i utrzymywały przewagę by ostatecznie zwyciężyć 73:64. Wszystkie zawodniczki Lidera wpisały się na listę strzelców, a punkty rzuciły: Motyl 14 (2×3), Wojdalska 13 (1×3), Wdowiuk double-double 10 pkt i 11 zbiórek, Piechowiak 9 (10 zb), Jarecka 8 (2×3), Piasecka M. 6, Plackowska 4, Flaszak 4, Jędrzejczak 3 (1×3), Piasecka A. 2.

W sobotę swarzędzanki gościły zespół ENEA AZS AJP II Gorzów Wlkp. i odniosły 14 ligowe zwycięstwo. Liderki zwyciężyły 68:60. Niestety nie był to zbyt ładny mecz, ale gospodynie kontrolowały go przez 40 minut. Takie mecze też trzeba umieć wygrywać, a jak mówi przysłowie zwycięzców się nie sądzi. Punkty rzuciły: Piechowiak 16 + 8 zbiórek, Plackowska 15 (1×3), Wdowiuk 9, Piasecka M. 7 (1×3), Wojdalska 6, Flaszak 4, Jarecka 4, Jędrzejczak 3 (1×3), Motyl 2, Piasecka A. 2. Liderkom pozostały do rozegrania jeszcze dwa spotkania. W środę o 20:00 w Kątach Wrocławskich oraz w niedzielę o 18:00 w Zgorzelcu. Dwa zwycięstwa mogą zapewnić im nawet trzecie miejsce po rundzie zasadniczej.

Grała koszykarska młodzież

Ze zmiennym szczęściem grały koszykarskie młodzieżowe zespoły Lidera Swarzędz, a weekend był jak zwykle intensywny. Rozpoczął się już w czwartek, kiedy Młodziczki Starsze Lidera podejmowały ENEA AZS Poznań. Podopieczne trener Anny Talarczyk chciały się zrewanżować rywalkom za porażkę w Poznaniu. I zrewanżowały się z nawiązką, wygrywając 68:48. Punkty w tym meczu rzuciły: Mróz 24, Kobylińska 12, Chmielewska 10, Matusiewicz 8, Bieżyńska 5, Cimińska 4, Własny 4, Kamińska 2, Trząsalska, Gomulak, Kozielczyk, Marchelek.

Juniorki Magdaleny Dedio miały bardzo intensywny weekend spędzony w rozjazdach. W piątek w ramach 2LK rozegrały mecz we Wrocławiu, a w niedzielę w Jeleniej Górze. Liderki pokonały MKS MOS Wrocław 52:48, a punkty rzuciły: Maj K. 14, Napierała 8, Fabianowska 6, Kubiak 6, Majchrzak 6, Kupczyk 5, Cabańska 3, Stańczewska 2, Owczarz 2, Łuczak, Pyrzowska. W sobotę uległy niepokonanemu Wichosiowi Jelenia Góra 66:92: Napierała 18, Maj K. 10, Kubiak 10, Cabańska 9, Owczarz 4, Stańczewska 4, Majchrzak 4, Kupczyk 3, Fabianowska 2, Łuczak 2, Pyrzowska.

W sobotę Młodziczki Starsze uległy MKS MOS Konin 75:98, a aż 37 punktów rzuciła Alicja Kobylińska. Poza nią punkty zdobyły: Mróz 10, Cimińska 8, Kozielczyk 6, Bieżyńska 5, Chmielewska 4, Matusiewicz 2, Kamińska 2, Trząsalska 1, Gomulak, Własny, Marchelek.

37 punktów rzucił także Szymon Noskowiak w lidze Młodzików Starszych, a podopieczni trenera Tomasza Eicherta ulegli na wyjeździe MKK Gniezno 72:95. Punkty rzucili także: Weselik 9, Włodarski 8, Kurzawski 6, Szulc 4, Polak 4, Mazurek 2, Danielewicz 2, Sadliński, Kaczyński, Błachnio.

W jedynym niedzielnym meczu Kadetki U15K uległy na wyjeździe MKS Kusy Szczecin 50:53. Punkty rzuciły: Maj A. 17, Flaszak 15, Kuchcińska 7, Zając 6, Sikora 3, Mierzejewska 2, Mróz, Frąckowiak, Kobylińska.

Marcin Madanowski

Aktualności ze Swarzędza i okolic znajdziecie TUTAJ.

Dwie wygrane Lidera w 1LK!
Dwie wygrane Lidera w 1LK! Grała też koszykarska młodzież: Liderki pokonały MKS MOS Wrocław 52:48 w 2LK.