Spotkanie w sprawie opieki nad kotami wolno żyjącymi

2 lipca 2024 o godzinie 16:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu odbędzie się spotkanie w sprawie sposobu sprawowania opieki nad kotami wolno żyjącymi.

Na spotkanie z radnymi Rady Miejskiej w Swarzędzu mogą przybyć opiekunowie kotów wolno żyjących oraz wszystkie osoby zainteresowane tematem.

Podczas spotkania będzie można omówić m.in.: sposoby dokarmiania kotów wolno żyjących, metody sterylizacji i kastracji kotów, zasady opieki nad kotami chorymi i rannymi, możliwości współpracy z gminą w zakresie opieki nad kotami wolno żyjącymi.

Spotkanie będzie okazją, aby wspólnie wypracować rozwiązania problemów związanych z kotami wolno żyjącymi na terenie gminy Swarzędz.

Koty wolno żyjące stanowią stały element ekosystemu miejskiego, a ich obecność w budynkach w zdecydowany i naturalny sposób zapobiega obecności i rozmnażaniu się gryzoni. Definicję i prawa zwierząt wolno żyjących reguluje ustawa z dnia z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt. Jak stanowi art. 21 ustawy, zwierzęta wolno żyjące stanowią dobro ogólnonarodowe i powinny mieć zapewnione warunki rozwoju i swobodnego bytu.

Spotkanie odbędzie się 2 lipca 2024 r. o godz. 16:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu przy ul. św. Marcina 1.

Więcej aktualności ze Swarzędza i okolic znajdziecie TUTAJ.

Spotkanie w sprawie opieki nad kotami wolno żyjącymi
Spotkanie w sprawie opieki nad kotami wolno żyjącymi

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *