Przemysław Garsztka nie startuje na burmistrza. Kto kandyduje?

Przemysław Garsztka, radny Rady Miejskiej mijającej kadencji z ramienia Koalicji Obywatelskiej, poinformował, że jednak nie startuje na urząd burmistrza Swarzędza.

Wiele wskazywało na to, że Przemysław Garsztka dołączy do grona kandydatów na stanowisko burmistrza Swarzędza. Główną przesłanką był fakt, że powstał Komitet Wyborczy Wyborców Przemysława Garsztki. Ponadto funkcjonuje strona internetowa poświęcona kandydaturze Przemysława Garsztki (w poniedziałkowy poranek cały czas była aktywna).

Przemysław Garsztka nie startuje na burmistrza
Strona internetowa garsztka2023.pl. Data dostępu 11.03.2024.

Jednak bez Przemysława Garsztki, ale z komitetem

Jak się okazuje, Przemysław Garsztka jednak nie startuje na stanowisko burmistrza. 9 marca, w swoich mediach społecznościowych, wydał stosowne oświadczenie, w którym tłumaczy dlaczego nie będzie kandydatem do ratusza. Jako jeden z najważniejszych powodów wymienia kwestie proceduralne i to, że zabrakło doświadczenia i czasu na spełnienie wszystkich formalności.

Niemniej Komitet Wyborczy Wyborców Przemysława Garsztki weźmie udział w nadchodzących wyborach samorządowych. Wystawił listę kandydatów do Rady Miejskiej w Swarzędzu, ale tylko w jednym okręgu – nr 2 (centrum i północny Swarzędz). A zatem okręg obejmujący chociażby osiedla Dąbrowszczaków, Czwartaków i Kościuszkowców będzie miał największą konkurencję. O stanowiska radnych powalczy tam aż sześć komitetów. W pozostałych okręgach będziemy mogli wybierać radnych spośród pięciu list.

Kto kandyduje na burmistrza?

Na chwilę obecną wszystko wskazuje, że kandydatów na burmistrza będzie trzech. Jako pierwszy zdeklarował swój udział w wyborach burmistrz Swarzędza Marian Szkudlarek, popierany przez KWW Burmistrza Mariana Szkudlarka, przez KW Koalicję Samorządową OK Samorząd oraz przez Polskę 2050 – Trzecią Drogę. Chwilę później aspirację do najważniejszego fotela w gminie zgłosił Wojciech Kmieciak z Koalicji Obywatelskiej. Natomiast pod koniec lutego fakt, że będzie się ubiegać o urząd burmistrza ogłosił Szymon Kurpisz reprezentujący Komitet Wyborczy Wyborców Szymona Kurpisza – My Mieszkańcy.

Czy ujawni się jeszcze jeden kandydat? Pojawiają się przesłanki, że Prawo i Sprawiedliwość postanowi desygnować swojego przedstawiciela w walce o fotel szefa gminy. Kandydaci na zgłoszenia do Państwowej Komisji Wyborczej mają czas do 14 marca. Po tym dniu wszystko będzie jasne.

Więcej aktualności ze Swarzędza i okolic znajdziecie TUTAJ.

Przemysław Garsztka nie startuje na burmistrza
Przemysław Garsztka nie startuje na burmistrza. Kto kandyduje? Fot. Facebook Przemysława Garsztki

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *